Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 74927 razy

Test na inteligencje i logiczne myślenie

Test na inteligencje i logiczne myślenie

Test na logiczne myślenie i inteligencję umożliwia częściowe poznanie inteligencji, zaradności i sprytu życiowego. Poniższy test został skonstruowany jako zagadki logiczne i stanowi intelektualną gimnastykę i rozrywkę.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Test na logiczne myślenie i inteligencję umożliwia częściowe poznanie zaradności/ mądrości życiowej. Poniższy test celowo został skonstruowany w postaci zadań - zagadek. Forma ta umożliwia zaliczenie go do grupy intelektualnych rozrywek a co za tym idzie dostosować go do predyspozycji większości osób. Nie jest więc to precyzyjny test diagnostyczny. Mimo to rozwiązanie go umożliwia uzyskanie istotnych informacji na temat posiadanych zdolności w zakresie logicznego myślenia a także poziomu posiadanej inteligencji poznawczej. Warto więc każde zadanie potraktować w kategoriach wyzwania intelektualnego.

 

Logiczne myślenie w sposób pośredni jest wstanie wskazać na posiadany przez daną osobę poziom inteligencji poznawczej. Samo bowiem słowo „logika” pochodzi od greckiego „logos” czyli- rozum. Na bazie tego terminu powstała cała gałąź nauk zajmujących się badaniem przebiegu poprawnych form rozumienia i wnioskowania. Wskaźniki określane w ten sposób umożliwiają określenie poziomu logicznego myślenia i wnioskowania. Rozwiązując poniższy test napotkasz pytania zagadki, które w przyjemny i prosty sposób dowiodą jaki poziom inteligencji poznawczej prezentujesz. To bowiem jak szybko i właściwie potrafisz rozwiązać nawet podchwytliwe zadania ukazuje czy właściwie czyli logicznie rozumujesz.

 

Poniższy test zawiera 10 pytań, na każde z nich przeznaczone zostało maksimum 60 sekund. Czas ten jest uznany za wystarczający na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Po rozwiązaniu testu i wysłaniu sms premium (2zł, 2.44 brutto) użytkownik otrzyma końcowy wynik ujęty w wartościach procentowych a także poprawne odpowiedzi do zadań, które zostały wykonanie błędnie.

Rozpocznij

01 Komentarze (kliknij aby wyświetlić)

10 grudnia 2010 22:30

Geniuszem może jeszcze nie jestem, ale całkiem niezły wynik. Fajny test.