Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 25708 razy

Test psychologiczny - umiejętności i inteligencja pedagogiczna

Test psychologiczny - umiejętności i inteligencja pedagogiczna

Rodzic jak model przekazuje najcenniejsze informacje o otaczającym świecie. Sprawdź w rozwiązując poniższy test czy potrafisz jak dobrze wywiążesz/wywiązujesz się z tej roli.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Inteligencja pedagogiczna nie jest niczym innym jak umiejętnością właściwego oddziaływania na dzieci, wprowadzania ich w świat wartości i wiedzy umożliwiającej dalszy prawidłowy rozwój. Polska nazwa terminu pedagogika pochodzi od greckiego terminu „ paidagagos” oznaczającego – „prowadzący dziecko”. Rozwiązując poniższy test przekonasz się jak dobrym jesteś „przewodnikiem”, na ile twe: zasady, metody, i oddziaływania są właściwe i skuteczne.

 

W prosty sposób przekonaj się, czy posiadasz wrodzona intuicje wychowawczą, która w znacznej mierze ułatwi Ci kontakt z dziećmi oraz przekazywanie im odpowiednich postaw i wartości. Ta cenna wskazówka pozwoli Ci częściowo zorientować się jak wypadniesz lub wypadasz w roli rodzica. A może po prostu odpowie na zadawane przez Ciebie pytanie czy zostałbyś/ jesteś dobrym nauczycielem/ką, wychowawcą, opiekunem/ ką.

 

Test złożony jest z 15 pytań, celowo skonstruowanych tak by jak najwłaściwiej ocenić poziom posiadanej przez Cienie inteligencji pedagogicznej. Po rozwiązaniu testu i wysłaniu sms (2zł netto, 2.44 brutto) otrzymasz wynik końcowy ujęty w skali procentowej oraz szczegółowy opis dotyczący Twojego profilu.

Rozpocznij

01 Komentarze (kliknij aby wyświetlić)

10 grudnia 2010 22:32

No to chyba będę dobra mamą. A w najgorszym wypadku zostanę nauczycielem :)