Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 23576 razy

Test wiedzy i inteligencji finansowej

Test wiedzy i inteligencji finansowej

Chciałbyś poznać sposoby które polepsza Twa sytuacje finansową? Zastanawiałeś się nad inwestycjami? Ciekawi Cie jak pomnażają swe dochody inni? Rozwiąż test wiedzy i inteligencji finansowej.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Termin – inteligencja finansowa jest pojęciem umownym. Nauka dopiero od niedawna zajmuje się badaniem tego obszaru, stąd nie istnieją ujednolicone definicje charakteryzujące termin. Aby jednak móc właściwie gospodarować finansami i uzyskiwać z tego oczekiwane korzyści należy posiadać inteligencje finansową. Czyli rozpoznawać warunki ekonomiczno – gospodarczo – społeczne i potrafić powiązać je ze swoją sytuacja finansową. Sprawdź rozwiązując poniższy test czy posiadasz umiejętności w tej dziedzinie, swoisty potencjał, który z łatwością wykorzystasz.

 

Test przeznaczony jest do szerokiej grupy odbiorców dlatego pytania w nim zawarte zostały dostosowane do statystycznych zdolności ogółu społeczeństwa. Taka konstrukcja ułatwia precyzyjne badanie testowe oraz umożliwia uzyskanie wysoce precyzyjnego wyniku. Nie obawiaj się pytań nie ma bowiem znaczenia Twoja znajomość rynku finansowego, możliwości inwestowania czy pozyskiwania kapitału. Pierwsze dziesięć pytań określi w skali procentowej poziom Twojej inteligencji finansowej, kolejne pięć ma już charakter profilowy. Po połączeniu obydwu tych wskaźników otrzymasz szczegółowy wynik w postaci analizy zawierający cenne wskazówki jak wykorzystać posiadany potencjał lub co zrobić by udoskonalić tę dziedzinę.

 

Aby wynik testu był wiarygodny prosimy nie używać kalkulatora!

Rozpocznij