Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 47879 razy

Test z lektury „Historia żółtej ciżemki” A. Domańska

Test z lektury „Historia żółtej ciżemki” A. Domańska

Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Historia żółtej ciżemki” A. Domańskiej zdobytych na lekcji. Test zawiera 18 pytań.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Historia żółtej ciżemki” A. Domańskiej. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 18 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Historia żółtej ciżemki” A. Domańska to niezwykła opowieść o dokonywaniu wyborów między dobrem i złem. Granica między dwoma przeciwieństwami jest w utworze bardzo widocznie zaznaczona. Ukazane są bowiem takie cechy jak skromność, pracowitość, poświęcenie, wytrwałość w dążeniu do celu, które widoczne są u bohaterów pozytywnych, jak również fałsz, zakłamanie, naiwność, łatwowierność, bezwzględność, chęć osiągnięcia szybkich zysków czy brak szacunku dla świętości. Bohaterem pozytywnym, przejawiające wcześniej wymienione cechy z całą pewnością jest główny bohater, który dzięki swej wytrwałości dąży do celu, nie rezygnuje, nie poddaje się przeciwnościom losu. Pracuje ciężko i wytrwale na swój sukces, a jego rzeźbiarskie poczynania napawają dumą jego wielkiego mistrza.

Przykłady pytań ujętych w teście:

Co było ulubionym zajęciem Wawrzusia?

Co było największym pragnieniem głównego bohatera?

Zaznacz cechy pasujące do Wawrzusia Skowronka:

Kto wzbudzał w Wawrzusiu wstręt i strach?

Czym zajmował się Wawrzuś u wiłów?

Pod jakim klasztorem znalazł się wyczerpany ucieczką Wawrzuś?

Rozpocznij