Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 13890 razy

Test z lektury „Mały lord” F. H. Burnett

Test z lektury „Mały lord” F. H. Burnett

Test z języka polskiego dotyczy lektury „Mały lord” F. H. Burnett przerabianej w szkole podstawowej. Rozwiąż test zawierający 18 pytań i przygotuj się do lekcji.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Mały lord” F. H. Burnett. Rozwiązując poniższy test, zawierający 18 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

Głównym bohaterem książki jest kilkuletni chłopiec mieszkający w Ameryce z matką, panią Errol. Ojciec bohatera był kapitanem pochodzącym z arystokratycznej i bardzo zamożnej rodziny, który niestety zmarł w kilka lat po narodzinach chłopca. Z czasem chłopiec dowiedział się, że jego dziadek był hrabią, który postanowił sprowadzić do siebie chłopca i przekazać mu cały swój majątek, gdyż chłopiec był jego jedynym spadkobiercą. Starsi synowie hrabiego zmarli bezdzietnie. Bohater wraz z matką opuścił Amerykę i przeniósł się do Anglii, niestety matka nie mogła zamieszkać z nim w domu dziadka, gdyż on tego wyraźnie zabronił. Jednak matka nie tłumaczyła synowi decyzji krewnego, gdyż nie chciał, by chłopiec się uprzedził do dziadka. Matka zamieszkała w posiadłości leżącej w pobliżu dworu hrabiego i syn mógł ją odwiedzać każdego dnia. Zachowała się bardzo godnie i szlachetnie, dzięki czemu bohater mógł samodzielnie wyrobić sobie opinię o dziadku.

Przykładowe pytania z testu:

Kim dla Cedryka był Dick Tipton?

Kto przyprowadził Cedryka do domu hrabiego?

Kim był Havisham?

Czym Cedryk zaimponował hrabiemu of Dorincourt?

Jakiego człowieka w swoim dziadku widział Cedryk?

Dlaczego hrabia długo nie chciał się spotkać z synową, panią Errol?

Co za pośrednictwem Cedryka hrabia podarował pani Errol?

Rozpocznij