Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 14579 razy

Test z lektury „Krew elfów” A. Sapkowskiego

Test z lektury „Krew elfów” A. Sapkowskiego

Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Krew elfów” A. Sapkowskiego zdobytych na lekcji. Test zawiera 18 pytań.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Krew elfów” A. Sapkowskiego. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 18 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Krew elfów” A. Sapkowskiego to wspaniała powieść fantasy dla młodzieży, w której każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Książka ukazuje niezwykły baśniowy świat, pełen magii, czarodziejek i innych baśniowych stworzeń. Jest tu walka z potworami, rasowe wojny między istotami zamieszkującymi światy ukazane przez autora. Czasy, w których żyje główny bohater przypominają okres średniowiecza, bo rycerze-wojownicy posługują się mieczami i łukami, jeżdżą konno czy noszą zbroje. Główny bohater jest wyszkolonym wiedźminem, który zajmuje się zabijaniem potworów na zlecenie. Ma on również pod opieką pewną dziewczynkę, która według starej przepowiedni ma zmienić losy świata. Wiedźmin, zatroskany losami dziecka  rozpoczyna wielką walkę o jej bezpieczeństwo i życie.

Przykładowe pytania ujęte w teście:

Jak ma na imię główny bohater powieści Sapkowskiego?

Jak się nazywał zamek, w którym szkolili się wiedźmini?

Jak miała na imię dziewczynka, która trafiła pod opiekę Geralta?

Jak nazywano Ciri?

Kim był Jaskier dla Geralta?

Dlaczego Rience torturował Jaskiera?

Rozpocznij