Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 16427 razy

Test z lektury „Córka Robrojka” M. Musierowicz

Test z lektury „Córka Robrojka” M. Musierowicz

Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Córka Robrojka” M. Musierowicz. Rozwiąż test zawierający 15 pytań i przygotuj się do lekcji.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Córka Robrojka” autorstwa M. Musierowicz. Rozwiązując poniższy test, zawierający 15 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

Tytułową „Córką Robrojka” jest szesnastoletnia Arabella, która po plajcie firmy ojca przenosi się z Łodzi do Poznania. Ze względu na brak pieniędzy zamieszkują w szopce na narzędzia użyczonej przez niejakiego Majchrzaka, dawnego kolegę pana Rojka. Pan Rojek dostaje pracę u Majchrzaka w drukarni i ciężko pracuje na utrzymanie siebie i córki. Bohaterce ciężko się przestawić do nowych niekomfortowych warunków, jednak nie marudzi i nie narzeka, tylko dzielnie i wytrwale wspiera ojca. W szkole poznaje nowych kolegów, zaprzyjaźnia się również z Cezarym i Mateuszem, chłopcami, którzy ciągle toczą walki między sobą.

Przykłady pytań z testu:

Gdzie Bella zamieszkała wraz z ojcem?

Dlaczego syna Majchrzaków nazywano Przeszczepem?

Kogo za feralne skaleczenie Czarka obarcza winą Kinga Majchrzak?

Za co pan Robert uderzył Majchrzaka?

Kto przygarnął Bellę i jej ojca po awanturze z Majchrzakami?

W jaki sposób Bella odwdzięczała się za pomoc Borejków?

Jak się nazywał człowiek, który dał pracę panu Rojkowi w swojej drukarni?

Rozpocznij