Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 52711 razy

Test z lektury „Opium w rosole” M. Musierowicz

Test z lektury „Opium w rosole” M. Musierowicz

Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Opium w rosole” M. Musierowicz. Rozwiąż test zawierający 17 pytań i przygotuj się do lekcji.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Opium w rosole” autorstwa M. Musierowicz. Rozwiązując poniższy test, zawierający 17 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

Małgorzata Musierowicz ukazała w swej powieści „Opium w rosole” typowe młodzieńcze problemy, ich emocje i uczucia oraz sposób radzenia sobie z nimi. Bohaterami są młodzi ludzie i ich rodzice, którzy mają między sobą naprawdę różne relacje. Jedną z bohaterek jest kilkuletnia dziewczynka, która czuje się w domu wyobcowana i niedostrzegana. Uważa bowiem, że rodzice nie rozumieją jej potrzeb. Akceptacji i ciepła szuka u sąsiadów i znajomych. Jej matka, będąc nauczycielką nie ma dobrych relacji z młodzieżą, nie lubi swojej pracy i nie potrafi okazywać matczynych uczuć wobec córki. Jej mąż obwinia ją, że nie jest dobrą matką, a sam nie poświęca wiele uwagi swojej córce. Innym problemem ukazanym w powieści jest młodzieńcza miłość, jak na przykład perypetie miłosne Kreski i Maćka. Ona podkochuje się w nim w tajemnicy, a on zdaje się nie zauważać jej wcale. Mało tego spotyka się z inną, co jeszcze bardziej powoduje cierpienie Kreski.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

Jak naprawdę miała na imię Genowefa?

Ile lat miała Genowefa?

Jak mieli na imię rodzice Aurelii?

Do jakich państwa udała się na „obiadek” Aurelia?

W której z córek Borejków kochał się Sławek Lewandowski?

Czyim dziadkiem był profesor Dmuchawiec?

Dlaczego profesor Dmuchawiec nazwał Ewę Jedwabińską tchórzem?

Jak Matylda nazwała Aurelię?

Jak naprawdę miała na imię Kreska?

Rozpocznij