Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 13006 razy

Test z lektury „Władca pierścieni” J. R. R. Tolkiena

Test z lektury „Władca pierścieni” J. R. R. Tolkiena

Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Rozwiąż test zawierający 21 pytań i przygotuj się do lekcji.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury „Władca pierścieni” i przygotuj się do lekcji języka polskiego. Sprawdź czy pamiętasz najważniejsze wydarzenia, postaci i ich przygody. Rozwiąż test zawierający 21 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

Trylogia J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni” to niezwykła opowieść o walce dobra ze złem, w której dobro zwycięża. Jest to wielkie zwycięstwo okupione jednak ogromnymi stratami. Autor ukazuje w powieści ja wszystkie rasy, bez względu na różnice, łączą się, by wspólnie walczyć o wolność. Występują tu Hobbici, niepozorni mali ludzie, którzy szanują pokój i spokojny beztroski żywot. Jednak w chwili zagrożenia potrafią stanąć dzielnie na wysokości zadania i wypełnić niebezpieczną misję. Są również ludzie, którzy pomimo wielu słabości, kłótliwości i braku poszanowania dla innych istot, potrafią stanąć na czele swych wojsk i wyruszyć na wielką wojnę przeciwko złu. Dla ratowania poddanych są gotowi do największych poświęceń. Mamy tu również magów, potężne istoty, wspierające działania śmiertelników, jak i istoty doskonałe, zawsze służące swoją mądrością – elfy.

Przykłady pytań ujętych w teście:

Ilu członków liczyła Drużyna Pierścienia założona w domu Elronda?

Jak zginął Gandalf?

Kim była Galadriela?

Kto z członków drużyny próbował odebrać Pierścień Frodowi?

Kto wysłał Dziewięć Upiorów Pierścienia na poszukiwanie klejnotu Jedynego?

W jaki sposób zginął Boromir?

Kogo spod władzy Sarumana uwolnił Gandalf?

Kim w rzeczywistości był tajemniczy rycerz Dernhelm?

Z kim Frodo kontynuował wyprawę po rozpadzie Drużyny Pierścienia?

Rozpocznij