Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 35434 razy

Test z lektury „Niemcy” L. Kruczkowskiego

Test z lektury „Niemcy” L. Kruczkowskiego

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Niemcy” L. Kruczkowskiego (liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Niemcy”  L. Kruczkowskiego (liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

W dramacie „Niemcy” Leon Kruczkowski na przykładzie jednej z niemieckich rodzin ukazał sytuację społeczeństwa niemieckiego podczas trwania faszyzmu. Przedstawił różnorodne postawy i zachowania, idee, jakimi się kierowali oraz zasady moralne, według których żyli. Jedni z nich byli zagorzałymi fanami faszyzmu, inni wręcz przeciwnie, nie czuli więzi ze zbrodniczym systemem. Jednak postępowanie tych drugich ograniczało się najczęściej do wewnętrznej formy z obawy o własne życie i życie swoich rodzin. Niewielu z nich potrafiło otwarcie przeciwstawiać się złu. Byli jednak i tacy, dla których walka z faszyzmem wydawała się słuszna i potrzebna. Jedną z takich postaci była Ruth, która otwarcie, z narażeniem życia walczyła ze zbrodniczym systemem. Za swe czyny zapłaciła utratą wolności.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

W którym roku urodził się Leon Kruczkowski?

„Niemcy” Kruczkowskiego należą do gatunku

Jak brzmiał pierwotny tytuł dramatu „Niemcy”?

Jak miał na imię profesor Sonnenbruch?

Na ile aktów podzielony jest dramat Kruczkowskiego?

Jak miał na imię profesor Sonnenbruch?

Kogo przyprowadza na posterunek młynarz Schultz?

Rozpocznij