Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 20683 razy

Test z lektury „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”. H. Sienkiewicza

Test z lektury „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”. H. Sienkiewicza

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” H. Sienkiewicza.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” H. Sienkiewicza.

 

Utwórz „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” ukazuje losy polskiego dziecka, uczęszczającego do szkoły pozostającej pod presją zaborcy. „Było to dziecko średnich zdolności, ale tak wytrwałe i przy całej słodyczy, taką obdarzone siłą charakteru, jakiej nie zdarzyło mi się spotkać w żadnym innym chłopcu”. Tak o bohaterze mówi jego korepetytor, poznański nauczyciel, który szczerze kochał chłopca i przejmował się jego dramatycznym losem. Chłopiec był bardzo przywiązany do matki i zdawał sobie sprawę, że złe wyniku w nauce sprawiłyby jej ogromny ból.

 

Przykładowe pytania zawarte w teście:

W którym roku powstała nowela?

Jak nazywał się nauczyciel, który wspomina losy chłopca w swoim pamiętniku?

Ile lat miał Michaś?

Jakim uczniem był Michaś?

Jak miała na imię siostra Michasia?

Ja miała na imię matka Michasia?

Dlaczego niemieccy nauczyciele szykanowali Michasia w szkole?

Rozpocznij