Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 14806 razy

Test psychologiczny – czy potrafię manipulować nauczycielem

Test psychologiczny – czy potrafię manipulować nauczycielem

Sztuka manipulowania nauczycielem ma bezpośredni wpływ na uzyskiwane przez Ciebie wyniki! Sprawdź na ile ją opanowałeś/aś. Wykonaj test i zdobądź cenne wskazówki, które pozwolą Ci, uzyskiwać lepsze oceny bez zbędnego wysiłku.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Czy potrafisz zaskarbić sobie sympatię nauczyciela? Marzysz o uzyskiwaniu lepszych wyników bez większego wysiłku? Nie zadawalają Cię szkolne oceny? A może masz poczucie, że dajesz z siebie dużo a jesteś źle oceniany?

 

Ten test może pomóc Ci znaleźć odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Może dzięki tej informacji nareszcie zmienisz coś na lepsze w relacji Ty – twój nauczyciel. W szkole wszystkim uczniom głównie zależy na pozytywnej ocenie. Niestety jak pisze wybitny pedagog i naukowiec B. Niemierko „ocenianie szkolne jest jak dzielnica slumsów kapitalistycznej metropolii, nie zalecanej w przewodnikach do zwiedzania” (B. Niemierko, 1999).

 

Od ocen szkolnych nie zależy nasza wiedza, mimo że od naszej wiedzy zależy nasza samoocena. Często jest tak, że nasze oceny zależne są od tego, na ile potrafimy sobie zaskarbić sympatię nauczyciela. Tą na pozór niewinną manipulacją można osiągnąć oceny, jakie inni otrzymują wkuwając tomy książek i ślęcząc nad nimi nocami.

 

Niemal każdy zna pojęcie „pupilek” nauczyciela, który to jest lepiej oceniany, łagodniej traktowany, itp. Jak myślisz, dlaczego tak jest? Otóż odpowiednie zachowanie i gesty potrafią w ogromnym stopniu świadczyć na naszą korzyść lub niekorzyść. Często oceniani zostajemy zanim jeszcze cokolwiek wykonamy czy odpowiemy na pytanie. Poznanie polega bowiem na bacznej obserwacji nawet najmniejszych zachowań, które często prezentujemy całkiem nieświadomie. W tym teście ocenimy, jakie postawy prezentujesz i jak wpływają one na sztukę manipulowania nauczycielem lub nazwijmy to łagodniej – na sztukę prezentacji w oczach nauczyciela.

 

Rozwiązując ten psychologiczny test na manipulację nauczycielem otrzymasz interpretację swojego wyniku, a w niej uzyskasz także wskazówki by nauczyciel postrzegał Cię w pozytywnym świetle i traktował na uprzywilejowanych warunkach. Taka świadomość będzie również bardzo przydatna w Twoim dorosłym życiu. Przebojowość i zaradność życiowa wynika z Twojej samooceny i nabytych umiejętności interpersonalnych i społecznych, lub krócej - umiejętności funkcjonowania z ludźmi i wśród nich. Opłata za test to 2 zł (2.44 brutto). Test został opracowany przez specjalistów serwisu wiedza24h.pl i stanowi własność tego serwisu. Tym samym odsprzedaż lub publikowanie go w Internecie jest kradzieżą i będzie zgłaszane odpowiednim organom.

Rozpocznij

01 Komentarze (kliknij aby wyświetlić)

10 grudnia 2010 22:29

A mnie jak się okazuje idzie całkiem nieźle.