Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 40678 razy

Test na optymizm, optymistę

Test na optymizm, optymistę

Czy można nazwać Cie optymistą? Czy potrafisz w pełni odkryć zadowolenie z życia? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego niektórzy ludzie są wiecznie szczęśliwi? Sprawdź to w teście na optymizm.

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Słowo optymizm jest powszechnie znane, niewiele jednak osób wie, że wywodzi się ono od łacińskiego terminu „optimum” oznaczającego – „najlepiej”. Bycie optymistą jest ogromną zaletą, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach. Optymizm jest bowiem cechą uwidaczniającą pozytywne nastawienie do życia. To składnik osobowości i nieodłączny element charakteru niektórych ludzi. Żaden człowiek nie rodzi się zaprogramowany na bycie optymistą czy pesymistą. To zachowania, które prezentujemy przy przeróżnych sytuacjach życiowych decydują jaką postawę przyjmiemy za dominującą. Utrwalone w ten sposób schematy wpływają na nasz stosunek do życia, przez to wielokrotnie to my sami decydujemy czy osiągniemy sukces czy też skazujemy się na porażkę.

 

Rozwiązując poniższy test w prosty sposób dowiesz się jakie postawy wykazujesz i jaki mają wpływ na Twoje życie. Konstrukcja testu pozwala ocenić poszczególne składniki Twojego nastawienia, zawarte w nim pytania służą do analizy osobowości oraz wyłonienia z niej elementów mających bezpośredni wpływ na prezentowane przez Ciebie postawy życiowe.

 

Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto rozwiązać ten test, zastanów się czym jest optymizm. Jest on bowiem niczym innym jak postawą i sposobem myślenia zakładającym tylko najlepsze dla nas samych rozwiązania. Podejmując się jakichkolwiek wyzwań z góry przecież przewidujemy ich skutek. Jeśli założymy sukces, każde zadanie wykonamy pewni i zadowoleni z siebie, bez względu na porażki podejmiemy kolejne próby wierząc, że sukces jest bliski. Jeśli jednak zakładamy przegraną najpewniej tak będzie, nie włożymy w zadania całej swej energii i nie zaprezentujemy wszystkich naszych umiejętności. To właśnie w ten sposób nawet gdy nie jesteśmy w pełni świadomi nasza zaprogramowana podświadomość „pomaga” nam osiągnąć sukces lub porażkę. Bycie optymistą umożliwia nie tylko osiągnięcie zadowolenia ale realnie zwiększa szansę na bycie zdrowym i szczęśliwym.

 

Badania z zakresu psychologii społecznej dowodzą, że pozytywne nastawienie do życia łagodzi stres i zapobiega powikłaniom z nim związanym. Optymiści – ludzie szczęśliwi, rzadziej zapadają na choroby dotyczące układu autoimmunologicznego, krwionośnego i nerwowego, a tak często występująca w ostatnich czasach depresja pozostaje im obca. Sprawdź czy Twoja postawa pozwoli Ci osiągnąć sukces oraz czy już dziś jesteś prawdziwym optymistą czy jednak musisz nad tym popracować. Test opracowany przez specjalistów i przetestowany na dużej reprezantatywnej próbie statystycznej. Po wysłaniu sms premium (2zl, 2.44 brutto) otrzymasz swój wynik i jego interpretację. Życzymy sukcesu.

Rozpocznij

01 Komentarze (kliknij aby wyświetlić)

10 grudnia 2010 21:38

Test sprawdza się w 100% tak jak myślałem jestem optymista – czyli po prostu luzak!!