Wypracowania i lektury

wyświeltony Wyświetlony: 16965 razy

Polityka- test

Polityka- test

Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat polityki. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS) Test zawiera 15 pytań dotyczących tematu-polityka

Loader
Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Rozpocznij

Polityka to temat bardzo zawikłany i trudny. Dzieli się ona na kulturę polityczną, orientacje ideowe (względnie uporządkowane i trwałe przekonania odnoszące się do spraw publicznych zakorzenione w poziomie wartości), programy polityczne ( rozmieszczenia w czasie i przestrzeni celów konkretnych działań politycznych, podawanych zazwyczaj do wiadomości publicznej), partie polityczne (grupy społeczne o wyodrębnionej strukturze organizacyjnej, posiadające przywództwo, system wartości, program polityczny i cel, którym jest zdobycie władzy w państwie lub jej utrzymanie i umocnienie. Wyróżniamy ideologie prawicowe, lewicowe i centrowe m.in. liberalizm, socjaldemokrację czy konserwatyzm.

 

 

Sprawdź czy wiesz:

Co zalicza się do prawicy?

Które doktryny głoszą hasła sprawiedliwości i solidaryzmu społecznego?

Kto popiera ingerencję państwa w gospodarkę?

Jaki system partyjny obowiązuje w Wielkiej Brytanii?

Jaki funkcje mają partie polityczne?

Gdzie występuje system partii dominującej?

 

 

Test na temat polityki. Przygotuj się na sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie. Rozwiąż test, składający się z 15 pytań i zweryfikuj swoją wiedzę w temacie polityka.

Rozpocznij