"MATMIX" Internetowy Konkurs Matematyczny 2010/2011

"MATMIX" Internetowy Konkurs Matematyczny 2010/2011

Wśród natłoku wszelkiej maści konkursów i olimpiad szkolnych czasem trudno wybrać ten właściwy. Bez wątpienia jedną z ciekawszych propozycji jest internetowy konkurs matematyczny o nazwie MATMIX. Kilka najważniejszych informacji.

Szkolny mobbing

Szkolny mobbing

Wydawać by się mogło, że szkoła jako miejsce edukacji i rozwoju człowieka jest wolne od zazdrości i grupowego napiętnowania jednostki. Niestety również w tych placówkach zachodzi zjawisko mobbingu. Warto wiedzieć jak się temu przeciwstawić.

Cybernetyczna przemoc rośnie w siłę

Cybernetyczna przemoc rośnie w siłę

Każdy z nas używa telefonu komórkowego, a większość na co dzień korzysta z internetu. Mimo wszelkich dobrodziejstw jakie zapewniają nam te technologie, są one również źródłem nowej formy przemocy, której ofiarami są głównie dzieci i młodzież.

Czytam, więc myślę

Czytam, więc myślę

Świat jak pociąg TGV, pędzi do przodu z ogromną prędkością. Przynosząc coraz nowocześniejsze rozwiązania ułatwiające życie i umilające szarość codzienności. Książki jednak są, były i pewnie będą. Co takiego niezwykłego jest w tym nośniku informacji, że jego czas nigdy nie mija?

Koniec z nudnym zakuwaniem

Koniec z nudnym zakuwaniem

Słoneczna pogoda i budząca się z zimowego snu przyroda nie sprzyja nauce. Już sama myśl o ślęczeniu nad książką przyprawia o gęsią skórkę. Okazuje się, iż można się uczyć wcale się przy tym nie nudząc. Na dodatek osiągając znacznie lepsze efekty.