Olimpiada Biologiczna 2011 2012

Olimpiada Biologiczna to ogólnopolski konkurs wiedzy z biologii dla uczniów szkół średnich zainteresowanych właśnie biologią. W celu wzięcia udziału w olimpiadzie należy samodzielnie wykonać pracę badawczą z biologii jak również wykazać się wiedzą obejmującą cały zakres nauczania biologii w liceum. Zwycięzcy olimpiady biologicznej zdobywają 100% punktów na egzaminie maturalnym z biologii w zakresie rozszerzonym. Z tego powodu warto wystartować w olimpiadzie. Biologia to jedna z bardziej interesujących nauk o bardzo szerokim spektrum. W biologii mogą się odnaleźć miłośnicy zwierząt i roślin jak i fizjolodzy czy ekolodzy. Nauka daje szerokie możliwości wszystkim , którzy chcieliby zgłębiać różne tajemnice życia.

 

Olimpiada Biologiczna jest zorganizowana trój-etapowo. Pierwszy etap to etap szkolny, co oznacza, że odbywa się w szkołach uczestników. Bardzo ważnym elementem tego etapu jest przygotowanie przez uczniów własnej, autorskiej pracy badawczej. Na podstawie pracy badawczej przygotowuje się poster, który podlega ocenie. Poster zawarty powinien być na 6 stronach A4, gdzie umieszczamy streszczenie, wstęp, materiał i metody badawcze, wyniki i dyskusję. Pierwszy etap olimpiady odbywa się do 15 października 2011 roku. Na tym etapie trzeba mieć przygotowana prace badawczą. Eliminacje do drugiego etapu olimpiady, rozgrywanego w okręgach trwają od października do stycznia. Zawody drugiego etapu w okręgach odbywa się od 21 do 23 stycznia 2012 roku. Eliminacje do etapu finałowego trwają od stycznia do kwietnia . Etap trzeci, finałowy ma charakter centralny i odbywa się w dniach od 21 do 23 kwietnia 2012 roku.

 

Olimpiada Biologiczna w edycji obecnego roku szkolnego to już 41 zawody od początku zaistnienia olimpiady. Jak każdego roku olimpiada gromadzi najzdolniejszych i ambitnych uczniów upatrujących swoje zainteresowania w nauce Biologii. Należy wyrazić zdanie, że i tym razem na konkursie wiedzy o Biologii pojawi się wiele interesujących badań i prac uczestników. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia na każdym etapie olimpiady. Wszystkim, którzy zainteresowali się Olimpiadą Biologiczną ale nie zdążyli w tym roku szkolnym polecamy start w przyszłorocznej edycji olimpiady.

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyby są jednym z najciekawszych (a zarazem najbardziej tajemniczych) darów natury — powie Ci to każdy grzyboznawca. Nic dziwnego, że wykształcił się wokół nich cały nurt nauk biologicznych — czyli mykologia. Czym zajmują się eksperci

Niesamowita historia zachowania serca Niebieskiego Wieloryba

Zachowanie serca niebieskiego wieloryba stanowi jedno z najbardziej wyjątkowych przedsięwzięć w dziedzinie konserwacji biologicznej i edukacji muzealnej. Gigantyczny organ, pochodzący z wieloryba, który w 2014 roku utknął i zmarł w lodach u wybrzeży Rocky Harbour,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *