ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Jak szybko nauczyć się angielskiego i połączyć to z zabawą?

Jak szybko nauczyć się angielskiego i połączyć to z zabawą?

Dlaczego niektórzy ludzie uczą się błyskawicznie obcych języków? Ponieważ wiedzą dokładnie jak to robić! A Ty już wiesz?

Pobierz plik Wydrukuj podsumowanie Pobierz plik Pobierz plik Pobierz plik
Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Jak szybko nauczyć się angielskiego i połączyć to z zabawą?

 

Bezpłatny Videokurs języka angielskiego: http://FastLearn.pl/

 

Zdarza się, że ludzie myśląc o nauce obcego języka zakładają, że to będzie trudne. Okazuje się, że ten stereotyp można na szczęście bardzo szybko obalić. Wystarczy przypomnieć sobie, że nauczyliśmy się w ciągu dwóch lat naszego życia języka polskiego, uważanego za jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Angielski jest z kolei uważany za jeden z najłatwiejszych języków a to oznacza, że jego nauka będzie o wiele krótsza – czyż nie brzmi to logicznie?

 

W wykonywaniu każdej czynności najważniejsza jest skuteczność. Istnieje zasada Pareto mówiąca, że 20% tego co robimy odpowiada za 80% efektów, czyli jest takie 20% czynności, które są ważniejsze od pozostałych 80%. Cała sprawa polega na tym, żeby dowiedzieć się co stanowi te 20% - w tym przypadku chodzi o czynności związane z nauką języka obcego.

 

Pierwsza sprawa to nastawienie – czyli świadomość, że to jest łatwe (to już mamy za sobą - udowodniliśmy to sobie na początku). Druga sprawa to odstawienie na bok całej gramatyki. Czy jako dziecko wiedziałeś co to jest przydawka lub zdanie podrzędnie złożone? Prawdopodobnie nie – a mimo tego potrafiłeś porozumiewać się z każdym i wszyscy Cię rozumieli. Gramatykę możesz zostawić na potem (umiejętność jej stosowania sama przyjdzie i nawet nie będziesz wiedział skąd).

 

Trzecia sprawa to umiejętne dobranie słów. W każdym języku istnieje kilkadziesiąt tysięcy słów. Jednak nie wszystkie słowa są używane w potocznej komunikacji. Badania pokazują, że są takie słowa, których używa się zdecydowanie częściej niż innych oraz są takie, których praktycznie używa się kilka razy w  życiu – zatem nie ma sensu ich się uczyć. W języku potocznym używa się około 3000 słów i ich znajomość wystarczy do komunikatywnego porozumiewania się tym językiem.

 

Kolejny element to zapamiętywanie. Tradycyjne metody pozwalają na zapamiętanie około 30% słów a po kilku miesiącach zostaje najwyżej 10%. Istnieją zasady w nauczaniu mówiące:

1)   powiedz mi a zapomnę (najczęściej stosowana w szkołach)

2)   pokaż mi a może zapamiętam

3)   zaangażuj mnie a zrozumiem.

 

Zapamiętywanie jest najskuteczniejsze kiedy zaangażowane są obie półkule mózgowe. Robi się to najczęściej poprzez zabawę. Dlatego dzieci najszybciej się uczą – ponieważ cały czas się bawią. Tego wszystkiego i wielu innych rzeczy możesz nauczyć się i Ty. Zobacz bezpłatny (jeszcze) Viudeokurs nauki języka angielskiego FastLearn:  http://FastLearn.pl/

 

i dowiedz się...

-  jak łączyć naukę z zabawą, co pozwala niesłychanie skutecznie i szybko uczyć się nie tylko tego języka,

-  co jest najważniejsze w nauce każdego języka obcego oraz w procesie komunikacji,

-  poznasz jedną z najskuteczniejszych metod zapamiętywania na trwałe słówek i będziesz je pamiętać do końca życia,

-  dowiesz się dlaczego na początku wystarczy poznawać tylko wybrane słowa i poznasz te słowa,

-  otrzymasz za darmo program do pomocy nauki tych słówek oraz tysiące fiszek, które pomogą Ci uczyć się języka w dowolnym miejscu i czasie

-  otrzymasz także wiele cennych porad dotyczących jeszcze łatwiejszej nauki i łączenia jej z zabawą.

 

Bezpłatny Videokurs języka angielskiego: http://FastLearn.pl/