ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Literatura plebejska – charakterystyka

Literatura plebejska – charakterystyka

Wypracowanie stanowi szczegółową charakterystykę literatury plebejskiej zwanej również mieszczańską. Należy zauważyć, że literatura plebejska wytworzyła własny typ bohatera, stał się nim Sowizdrzał, to od  jego imienia nurt zwany jest również sowizdrzalskim. Postać ta występowała już w XV wieku, genezę nazwy należy upatrywać w staropolskim słowie „Sownociardło”. W wypracowaniu omówiono wszystkie najważniejsze wątki. Tekst może posłużyć jako gotowe wypracowanie, sprawdzian lub ściąga. Wypracowanie zawiera 323 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Literaturą plebejską określa się mianem mieszczańskiej, jej twórcami byli bowiem mieszkańcy miast często wędrowni nauczyciele. Do znanych twórców  zalicza się Jana z Kijan oraz Jana Dzwońskiego. Należy zauważyć, że literatura plebejska wytworzyła własny typ bohatera, stał się nim Sowizdrzał, to od  jego imienia nurt zwany jest również sowizdrzalskim. Postać ta występowała już w XV wieku, genezę nazwy należy upatrywać w staropolskim słowie „Sownociardło”.

 

W poniższym wypracowaniu dokonano szczegółowej charakterystyki nurtu, zaprezentowano postać Sowizdrzała wyjaśniono genezę imienia postaci, całość może posłużyć jako gotowe wypracowanie, sprawdzian lub ściąga. Wypracowanie zawiera 323 słów.

Zobacz cały