ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

"Cogito ergo sum" - myślę, więc jestem.

"Cogito ergo sum" - myślę, więc jestem.

Kartezjusz to wybitny filozof i matematyk, przyczynił się do powstania geometrii analitycznej, różniczkowej i wielu symboli matematycznych. Myślą przewodnią Kartezjusza jest dualizm, czyli przeświadczenie o tym, że w naszej rzeczywistości istnieją i działają jednocześnie dwie przeciwstawne sobie siły myśl i materia, duch i ciało. Wypracowanie zawiera 227 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Kartezjusz to wybitny filozof i matematyk, przyczynił się do powstania geometrii analitycznej, różniczkowej i wielu symboli matematycznych. Myślą przewodnią Kartezjusza jest dualizm, czyli przeświadczenie o tym, że w naszej rzeczywistości istnieją i działają jednocześnie dwie przeciwstawne sobie siły myśl i materia, duch i ciało.

 

Jesteśmy ludźmi myślącymi i dlatego od zawsze zastanawiamy się nad różnymi sprawami. Od zarania dziejów dociekamy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań : Jak powstało życie? Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jak będzie wyglądał świat za tysiąc lat? Czy wszytki organizmy żywe mają wspólnego przodka? Skąd się wzięły instruuj zapisane w DNA? Czy wszystko co nas otacza jest dziełem przypadku, czy wynikiem czyjejś ingerencji? I wiele innych pytań. Dzięki wrodzonej ciekawości ludzkiej powstało wiele wynalazków. Możemy czuć się władcami na tej ziemi, ponieważ jesteśmy jedynymi istotami, które potrafią myśleć.

 

Wypracowanie zawiera 227 słów.

Zobacz cały