ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Wypracowanie – Charakterystyka Marysi – „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Wypracowanie – Charakterystyka Marysi – „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką sierotki Marysi, głównej bohaterki książki napisanej przez Marię Konopnicką, zatytułowanej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dziewczynka była córką Kukuliny, która była dobrą kobietą, chętnie wszystkim pomagała. Gdy matka zmarła, Marysia musiała radzić sobie sama w życiu. Najmowała się do pracy u innych gospodyń w zamian za dach nad głową i kawałek chleba. Była skromną i uczciwą dziewczynką. Szanowała ludzi i zwierzęta. Wypracowanie zawiera  426 wyrazów  /   2898 znaków.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką sierotki Marysi, głównej bohaterki książki napisanej przez Marię Konopnicką, zatytułowanej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dziewczynka była córką Kukuliny, która była dobrą kobietą, chętnie wszystkim pomagała. Gdy matka zmarła, Marysia musiała radzić sobie sama w życiu. Najmowała się do pracy u innych gospodyń w zamian za dach nad głową i kawałek chleba. Była skromną i uczciwą dziewczynką. Szanowała ludzi i zwierzęta. Kochała przyrodę, która dawała jej ukojenie w trudnych chwilach.

 

Autorka ukazuje również miłość i szacunek do ziemi i pracy. Pokazuje poprzez postać gospodarza Skrobka, że praca na roli może dawać szczęście i dobrobyt. Gdy tylko Skrobek uwierzył w swoje siły i możliwości zaraz zaczęło mu się lepiej wieść. Zaczął doceniać swoją ciężką pracę i bardzo cieszył się na jej efekty.

 

Wypracowanie zawiera  426 wyrazów  /  2898 znaków.

Zobacz cały