ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Chudy literat” Adam Naruszewicz – omówienie utworu, wypracowanie

„Chudy literat” Adam Naruszewicz – omówienie utworu, wypracowanie

Wypracowanie stanowi analizę i omówienie utworu „Chudy literat” autorstwa Adama Naruszewicza. Autor pod płaszczem przedstawionej opowieści zawiera przesłanie i ocenę stanu intelektualnego społeczeństwa. Książka jest podstawą do potępienia szerzącej się ciemnoty i zacofania, wytknięcia rażących wad społeczeństwu. Należy również stwierdzić, iż w ówczesnym czasie dzieło to miało popularyzować i zachęcać do czytania książek. W poniższym wypracowaniu szczegółowo omówiono lekturę, wskazując ukryte przesłanie. Wypracowanie zawiera 310 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

„Chudy literat” to tytuł książki autorstwa Adama Naruszewicza. Dzieło powstało w dobie oświecenia za czasów panowania króla Stanisława Poniatowskiego. Władca zdawał sobie sprawę, iż w społeczeństwie szerzy się ciemnota, pragnął więc wpłynąć na świadomość obywateli a tym samym rozwój ojczyzny.

 

Należy powiedzieć, że dzieło Adama Naruszewicz zatytułowane „Chudy literat” realizuje to założenie. Książka jest podstawą do potępienia szerzącej się ciemnoty i zacofania, wytknięcia rażących wad społeczeństwu. Należy również stwierdzić, iż w ówczesnym czasie dzieło to miało popularyzować i zachęcać do czytania książek.

 

W wypracowaniu szczegółowo omówiono lekturę, wskazując ukryte przesłanie. Wypracowanie zawiera 310 słów.

Zobacz cały