ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Zapomnienie” Stefan Żeromski, wypracowanie

Zapomnienie” Stefan Żeromski, wypracowanie

Tekst stanowi opracowanie opowiadania „Zapomnienie” autorstwa Stefana Żeromskiego. Głównym bohaterem utworu jest Wincenty Obala, człowiek zmuszony przez życie do kradzieży drewna na trumnę dla ukochanego syna. To przerażający obraz rzeczywistości ówczesnych lat, gdzie chłopi żyjący w skrajnej nędzy nie mieli żadnej możliwości obrony własnego dobra i losu. Analizując utwór należy również zauważyć, że zawiera on takie prądy literackie jak: impresjonizm, symbolizm, naturalizm. W poniższym wypracowaniu omówiono wszystkie wątki poruszone powyżej, każdego z bohaterów omówiono również z osobna. Tekst zawiera tym samym charakterystyki poszczególnych postaci.  Wypracowanie zawiera 560 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

„Zapomnienie” to tytuł opowiadania autorstwa Stefana Żeromskiego. Akcja utworu rozpoczyna się wczesnym porankiem, narrator  wraz z gajowym Lalewiczem oraz panem Alfredem wyrusza na polowanie. W pewnym momencie gajowy zauważa ślady wozu, domyśla się, że prawdopodobnie któryś z chłopów kradnie drzewo. Głównym bohaterem utworu jest Wincenty Obala, człowiek zmuszony przez życie do kradzieży drewna na trumnę dla ukochanego syna. To przerażający obraz rzeczywistości ówczesnych lat, gdzie chłopi żyjący w skrajnej nędzy nie mieli żadnej możliwości obrony własnego dobra i losu. Analizując utwór należy również zauważyć, że zawiera on takie prądy literackie jak: impresjonizm, symbolizm, naturalizm.

 

Wypracowanie porusza wszystkie wymienione powyżej wątki, każdego z bohaterów omówiono również z osobna, tekst zawiera tym samym charakterystyki poszczególnych postaci.  Ukazano tematykę poruszoną przez autora, wyjaśniono znaczenie tytułu. Wypracowanie zawiera 560 słów.

Zobacz cały