ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Echa leśne” opowiadanie, Stefan Żeromski

„Echa leśne” opowiadanie, Stefan Żeromski

Tekst stanowi omówienie i analizę opowiadania „Echa leśne” autorstwa Stefana Żeromskiego. Akcja utworu rozgrywa się na leśnej polanie nieopodal Suchedniowa po powstaniu styczniowym. To tu z opowiadań generała Rozłuckiego poznajemy prawdziwego patriotę Jana Rymwida. W tekście dokładnie omówiono problematykę opowiadania,  każdy z bohaterów został zaprezentowany również z osobna, całość może stanowić osobne charakterystyki postaci.. Wypracowanie zawiera 335 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Stefan Żeromski jest autorem opowiadania zatytułowanego „Echa leśne”. Akcja utworu rozgrywa się na leśnej polanie nieopodal Suchedniowa po powstaniu styczniowym. Autor ukazał dwie skrajne postawy wyrażane wobec zrywu niepodległościowego. Głównymi postaciami są: Jan Rozłucki – generał, który służył dla wojska rosyjskiego i przyczynił się do zgromienia powstania styczniowego. To postać dwulicowa, w trakcie walk stanął po strojnie wroga i wydał wyrok śmierci na swego bratanka oraz kapitan Jan Rymwid człowiek, który zbiegł z wojska rosyjskiego by wspomóc walkę rodaków. To wzór prawdziwego patrioty , który nie lęka się nawet w obliczu śmierci.

 

W poniższym wypracowaniu dokładnie omówiono całość treści lektury, każdy z bohaterów został zaprezentowany również z osobna, całość może stanowić tym samym osobne charakterystyki postaci. Wypracowanie zawiera 335 słów.

Zobacz cały