ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Cześnik i Rejent – porównanie bohaterów „Zemsty”

Cześnik i Rejent – porównanie bohaterów „Zemsty”

Charakterystyka porównawcza głównych i skrajnie różniących się bohaterów „Zemsty” Fredry. Wypracowanie, które oparte jest licznymi cytatami z utworu, przedstawia różnice między Cześnikiem i Rejentem. Opracowanie spełnia wszystkie elementy charakterystyki.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Charakterystyka porównawcza głównych i skrajnie różniących się bohaterów „Zemsty” Fredry. Wypracowanie, które oparte jest licznymi cytatami z utworu, przedstawia różnice między Cześnikiem i Rejentem. Opracowanie spełnia wszystkie elementy charakterystyki porównawczej. To opracowanie jest świetnym uzupełnieniem streszczenia.

 

Maciej Raptusiewicz i Rejent Milczek to dwaj bohaterowie dramatu „Zemsta” Aleksandra Fredry. Pomimo, iż każdy z nich charakteryzował się zupełnie odmiennymi cechami charakteru to oboje z niezmiennym uporem i chciwością dążyli do wymierzonych celów. Rejent Milczek z pozoru cichy i spokojny, skrywał w sobie podstęp. Drugi współwłaściciel zamku – Cześnik to kłótliwy awanturnik i despota. Zwracając uwagę na charaktery obydwu bohaterów, finał dramatu jest tym bardziej zaskakujący.

 

Wypracowanie zawiera 302 słowa / 2105 znaków.

Zobacz cały