ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

"MATMIX" Internetowy Konkurs Matematyczny 2010/2011

"MATMIX" Internetowy Konkurs Matematyczny 2010/2011

Wśród natłoku wszelkiej maści konkursów i olimpiad szkolnych czasem trudno wybrać ten właściwy. Bez wątpienia jedną z ciekawszych propozycji jest internetowy konkurs matematyczny o nazwie MATMIX. Kilka najważniejszych informacji.

Pobierz plik Wydrukuj podsumowanie Pobierz plik Pobierz plik Pobierz plik
Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

W ciągu całego roku szkolnego organizowanych jest mnóstwo wszelkiego rodzaju konkursów i olimpiad, podczas których zmagają się między sobą ogromne ilości uzdolnionych uczniów. Wachlarz przeróżnych dziedzin wiedzy, jakich dotyczą poszczególne konkursy jest bardzo szeroki i każdy zainteresowany bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Nie da się jednak ukryć, że prym wiedzie największa z nauk, określana mianem „królowej”. Słusznie się domyślacie, chodzi o matematykę. Jako, że zainteresowanie tą właśnie dziedziną jest wciąż niesłabnące chciałbym przybliżyć po krótce stosunkowo młodego przedstawiciela tego rodzaju zawodów, o nazwie Matmix.

 

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl, bo tak brzmi jego pełna nazwa, po raz pierwszy odbył się w roku szkolnym 2005/2006. Zorganizowany wówczas przez VI LO im. I. Paderewskiego w Poznaniu, skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Począwszy od kolejnej edycji jego organizacją zajęło się XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Podobnie jest również w roku obecnym.

 

Jak wcześniej wspomniałem konkurs początkowo skierowany był do uczniów gimnazjum oraz szkół średnich. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie i jest on przeznaczony jedynie dla gimnazjalistów. Co nie oznacza wcale, że jego popularność zmalała. Na potwierdzenie dodam, że w III edycji udział wzięło aż 6000 uczniów z ponad 1500 szkół.

 

Jeśli natomiast chodzi o samą formę konkursu, to myślę, że powinna ona każdemu przypaść do gustu. Zmagania podzielone zostały na dwa etapy, z których pierwszy polega na rozwiązywaniu zestawów zadań, dostępnych na stronie internetowej matmix.pl, w domu i podawaniu odpowiedzi przez internet. Etap ten trwa do końca marca. Druga część przeznaczona jest dla tych, którzy okazali się najwytrwalsi i najlepsi. Zostają oni zaproszeni do finału, który odbędzie się 2 kwietnia w XL Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Warszawie.

 

Nagrodami w tym roku są dwa laptopy dla najlepszych, dwa kalkulatory graficzne oraz wiele innych nagród ufundowanych przez XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie oraz Firmę Doradczą KPMG. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja na stronie głównej konkursu (matmix.pl).

 

Mimo, że uczniowie szkół średnich zostali w tym roku pominięci, to zachęcam wszystkich zainteresowanych, lubujących się w naukach ścisłych, do czynnego udziału. Na korzyść tego właśnie konkursu bez wątpienia przemawiają ciekawe nagrody oraz bądź, co bądź bardzo wygodna forma udzielania odpowiedzi.

 

źródło: matmix.pl

Tomasz Mroziński