ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Piosenka o porcelanie” interpretacja wiersza Czesława Miłosza

„Piosenka o porcelanie” interpretacja wiersza Czesława Miłosza

Wypracowanie zawiera analizę i interpretacje wiersza „Piosenka o porcelanie” Czesława Miłosza. Sam tytuł można mylnie odczytać, zlepek użytych w nim słów sugeruje bowiem lekkość formy i tematyki. To celowy zabieg zastosowany przez autora. Pozornie radosna atmosfera zostaje bowiem zburzona przez pojawiające się obrazy wojny. Całość ukazuje kruchość kulturowego dorobku człowieka. Tytułowa porcelana to symbol tych bezcennych wartości. W tekście omówiono wszystkie wątki poruszone powyżej, wskazano budowę wiersza i środki artystyczne użyte przez autora. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 326 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Czesław Miłosz jest autorem wiersza „Piosenka o porcelanie”. Sam tytuł można mylnie odczytać, zlepek użytych w nim słów sugeruje bowiem lekkość formy i tematyki. To celowy zabieg zastosowany przez autora. Pozornie radosna atmosfera zostaje bowiem zburzona przez pojawiające się obrazy wojny. Głównym zamierzeniem poety było  ukazanie kruchości dorobku kulturowego człowieka, który zostaje zniszczony przez kataklizm. Następującą zagładę wartości symbolizuje tytułowa porcelana, mająca wywołać skojarzenie z piękną, delikatną i kruchą materią.

 

Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację utworu. Omówiono wszystkie wątki poruszone powyżej, wskazano budowę wiersza i środki artystyczne użyte przez autora. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 326 słów.

Zobacz cały