ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Wypracowanie – charakterystyka Stanisławy Bozowskiej, Siłaczka

Wypracowanie – charakterystyka Stanisławy Bozowskiej, Siłaczka

Charakterystyka Stanisławy Bozowskiej, tytułowej „Siłaczki”, S. Żeromskiego (gimnazjum). Bozowska była kobietą, która poświęciła swoje całe życie na rzecz pomagania ubogim, szerzenia wiedzy wśród ludności wiejskiej. Była altruistką. Kobietą silnego charakteru, do końca wierna swoim ideom i przekonaniom. Tylko śmierć była w stanie przerwać jej misję.   Wypracowanie zawiera 457 wyrazów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Charakterystyka Stanisławy Bozowskiej, tytułowej „Siłaczki”, S. Żeromskiego (gimnazjum). Bozowska była kobietą, która poświęciła swoje całe życie na rzecz pomagania ubogim, szerzenia wiedzy wśród ludności wiejskiej. Była altruistką. Kobietą silnego charakteru, do końca wierna swoim ideom i przekonaniom. Tylko śmierć była w stanie przerwać jej misję.

 

Bozowska jest postacią pozytywną, bo jest wierna sobie do końca. Ponosi jednak klęskę jako maksymalistka, bowiem w zderzeniu z rzeczywistością realizacja nawet najbardziej wyniosłych idei nie jest możliwa. Pomimo swego największego poświęcenia, energii i zapału, jako jednostka nie była w stanie zmienić sytuacji chłopów.

 

Wypracowanie zawiera 457 wyrazów / 3261 znaków.

Zobacz cały