ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Wypracowanie – charakterystyka Zbyszka z Bogdańca, Krzyżacy

Wypracowanie – charakterystyka Zbyszka z Bogdańca, Krzyżacy

Charakterystyka Zbyszka z Bogdańca, głównego bohatera powieści H. Sienkiewicza pt.: „Krzyżacy”. Utwór powstał w latach 1896 – 1900.Jest to ostatnia z wielkich powieści historycznych Sienkiewicza, ukazująca obraz polskiego średniowiecza. Głównym bohaterem powieści jest Zbyszko z Bogdana, którego wychowuje stryj. Młodzieniec od dwunastego roku życia bierze udział w wielu wyprawach wojennych. Jest odważny, dzielny i honorowy. Kieruje się w życiu kodeksem rycerskim.   Wypracowanie zawiera 505 wyrazów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Charakterystyka Zbyszka z Bogdańca, głównego bohatera powieści H. Sienkiewicza pt.: „Krzyżacy”. Utwór powstał w latach 1896 – 1900. Jest to ostatnia z wielkich powieści historycznych Sienkiewicza, ukazująca obraz polskiego średniowiecza.

 

Akcja powieści rozgrywa się w bardzo wielu miejscach, na terenie Polski, Pomorza, krzyżackich Prus, także Litwy i Żmudzi. Autor ukazuje życie na dworach władców, dostojników Zakonu Niemieckiego, życie rycerskie itp. Głównym bohaterem powieści jest Zbyszko z Bogdańca, którego wychowuje stryj. Młodzieniec od dwunastego roku życia bierze udział w wielu wyprawach wojennych. Jest odważny, dzielny i honorowy. Kieruje się w życiu kodeksem rycerskim. Zbyszko jest postacią dynamiczną, bo dokonuje się w nim wielka przemiana. Z nieodpowiedzialnego i porywczego młodzieńca, staje się rozważnym i godnym naśladowania rycerzem. Cieszy się szacunkiem i dobrą opinią wśród szlachty. Nigdy nie ucieka się do kłamstw i pochlebstw.

 

Wypracowanie zawiera 505 wyrazów / 3434 znaki.

Zobacz cały