ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Wypracowania z języka polskiego

Wypracowania z języka polskiego

Wypracowania z języka polskiego wymagają zazwyczaj sporo czasu i wysiłku dlatego coraz częściej uczniowie sięgają po gotowe rozwiązania zamieszczone w internecie. Wypracowanie wypracowaniu jednak nie równe, więc warto wiedzieć czym kierować się przy ich wyborze.

Pobierz plik Wydrukuj podsumowanie Pobierz plik Pobierz plik Pobierz plik
Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Ledwie rozpoczął się nowy rok szkolny a już nauczyciele zawalają, jeszcze dobrze nierozkręconych uczniów, masą nauki i prac domowych. Dla wielu to czas przygotowań do egzaminu dojrzałości, co dodatkowo komplikuje sprawę codziennych obowiązków. Uczeń jednak to mądre stworzenie i daje rade, niezłomnie prąc do przodu. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, kiedy jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy, jaką oferuje nam wszystkowiedząca i wszystko mająca sieć zwana Internetem.

 

Korzystanie z gotowych wypracowań z języka polskiego, mimo iż niepochwalane, jest coraz częściej praktykowane przez większość młodego społeczeństwa. Sęk w tym, że nie każde pierwsze lepsze wypracowanie nadaje się na to by je przepisać i oddać nauczycielowi do sprawdzenia. Ważne jest, bowiem aby jeśli już korzystamy z tego typu „udogodnień”, robić to z głową i nie na chybił trafił. Nikt przecież nie chce dostać „pały” i tłumaczyć się przed gronem pedagogicznym.

 

Najważniejsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to fakt, aby nie korzystać z gotowych darmowych wypracowań z języka polskiego, oferowanych przez popularne serwisy typu ściąga.pl. Owszem nie twierdzę, że są one zupełnie nieużyteczne. Z powodzenie posłużyć mogą, jako dodatkowe źródło informacji lub ewentualny wzór jak mniej więcej powinna wyglądać nasza praca. Jednak absolutnie nie nadają się na nasze wypracowanie w postaci 1 do 1 przeniesione z serwisu. Dostęp do nich mają wszyscy, którzy posiadają Internet a co za tym idzie, każdy może je sobie skopiować i oddać, jako swoje. Sytuacja, w której połowa klasy ma to samo wypracowanie nie przyniesie absolutnie nic dobrego. Na dodatek nauczyciel bardzo szybko może sprawdzić skąd ono pochodzi i na nic się zdadzą tłumaczenia.

 

Najlepszym rozwiązaniem są serwisy płatne takie jak wiedza24h.pl. Jest to podyktowane tym, że wypracowania takie są niewidoczne dla każdego.  Dostęp do nich ma tylko ten, kto uiści niewielką opłatę. Daje to gwarancję niepowtarzalności. Pobierając taką pracę mamy pewność, że sytuacja z kilkoma duplikatami w klasie, nie będzie miała miejsca. Dodatkowo opłata, która jest od nas pobierana zapewnia wysokiej, jakości treści przygotowane przez specjalistów z danej dziedziny a nie pierwszego lepszego internauty, któremu wydaje się, że zjadł wszystkie rozumy.

 

Ułatwiając sobie szkolne życie należy, zatem zawsze kierować się rozsądkiem, pamiętając o tym, że jeśli coś jest za darmo, to zazwyczaj nie ma żadnej wartości. Zaoszczędzi to każdemu wielu niekoniecznie miłych sytuacji.

 

 

Tomasz Mroziński