ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

"Holidays in the mountains" - wypracowanie po angielsku.

"Holidays in the mountains" - wypracowanie po angielsku.

"Holidays in the mountains" - wypracowanie po angielsku przedstawia wakacje spędzone w górach. Podpowiada jak miło spędzać czas podczas spacerów, wspinaczki czy wieczornych kuligów. Zwraca uwagę na piękno gór niezależnie od pory roku, w której się tam udamy. Przestrzega również przed tym czego turyści nie powinni robić gdy wybierają się w góry i wymienia niebezpieczeństwa, które mogą czekać na turystów podczas górskich wycieczek. Całe wypracowanie w języku angielskim zawiera 375 słów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Fragment "Holidays in the mountains" - wypracowanie po angielsku, ale w tłumaczeniu na język polski. Dzięki temu tłumaczeniu tekst w języku angielskim nie jest opublikowany w internecie.

(...) Kiedy nie mamy ochoty na wspinanie się, możemy skorzystać z kolejki linowej. Zawiezie nas ona na szczyt góry. Czasami musimy długo czekac w kolejce i może okazać się, że samemu szybciej można dotrzeć na miejsce. Ale wspinaczka wymaga dobrego stanu zdrowia i kondycji. Zimą góry są jescze bardziej niebezpieczne, ale nadal wielu ludzi spędza tam wolny czas. Kiedy jest dużo śniegu, zdarzają się lawiny, dlatego turyści powinni być szczególnie ostrożni. Przede wszystkim, w górach nie wolno krzyczeć. Zimą ludzie wybierają się w góry raczej po to aby jeździć na nartach niż wspinać się, więc szlaki narciarskie są wciąż zatłoczone. Górale organizują kuligi dla turystów. Bardzo popularne są te organizowane wieczorami, gdy uczestnicy trzymają pochodnie, by oświetlać droge. W górach jest zawsze coś interesującego do robienia, bez względu na porę roku. Niektórzy powiadają, że góry są najpiękniejsze zima, gdy wszystko pokryte jest śniegiem. Inni zaś twierdzą, że góry są najbardziej interesujące jesienią, gdy liście zmieniają kolory z zielonego na złoty. Bez wątpienia można pojechać w góry, kiedy tylko się chce i nie wróci się ani znudzonym ani rozczarowanym.

Całe wypracowanie w języku angielskim zawiera 375 słów.

Zobacz cały