ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Cecylia Kolichowska – portret kobiety starej w „Granicy” Nałkowskiej

Cecylia Kolichowska – portret kobiety starej w „Granicy” Nałkowskiej

Opracowanie zagadnienia dotyczącego lektury Z. Nałkowskiej pt. „Granica”. Wypracowanie charakteryzuje postać starej kobiety na przykładzie jednej z bohaterek – Cecylii Kolichowskiej, która była ciotką Elżbiety Bieckiej.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Opracowanie zagadnienia dotyczącego lektury Z. Nałkowskiej pt. „Granica”. Wypracowanie charakteryzuje postać starej kobiety na przykładzie jednej z bohaterek – Cecylii Kolichowskiej, która była ciotką Elżbiety Bieckiej. To opracowanie jest idealnym uzupełnieniem wiedzy z lektury czy streszczenia, lub też gotową pracą domową, wypracowaniem. Wypracowanie zawiera 333 wyrazy.

 

Zofia Nałkowska w swoim utworze pt. „Granica” prezentuje bohaterkę, której wyjątkowo trudno pogodzić się z przemijającym czasem i starzeniem. Wszystkie plany i marzenia odkładała na później z nadzieją, że zdąży je zrealizować. Popełniła wiele błędów, których nigdy nie będzie w stanie naprawić. W rezultacie stała się niezadowoloną z życia kobietą. Dla niej starość oznacza jedynie bezczynne czekanie na nadchodzącą śmierć.

Zobacz cały