ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Idealne listwy do Twojego domu - MardomDecor

Idealne listwy do Twojego domu - MardomDecor

Każdy z opiekunów uświadamia sobie, że zaprojektowanie przestrzeni dla dziecka to trudny sprawdzian. To wielofunkcyjne wnętrze, które zazwyczaj pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na różnorodne kompozycje aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy postawić na ich wysoką jakość.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, czemu nie musimy rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Podstawowym zadaniem listew jest prawidłowa ochrona podłóg, przed codziennymi czynnikami w postaci kurzu, piachu czy wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze ukrywają szczelinę dylatacyjną, która powstaje w trakcie montażu podłogi. W takim wypadku ważna jest ochrona paneli nawet stworzonych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku kiedy kurz oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie ,a także nieatrakcyjne wybrzuszanie się podłogi. W tym przypadku zniwelowaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają duże znaczenie w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą spełniały doskonałą ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują fantastyczne wykończenie podłogi oraz prawidłowo chronią ścianę przed defektami.

Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest bezpieczeństwo — odpowiednio wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia sprawne schowanie, przewodów oraz elektroniki. Ukryte za listwą kable nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Powszechne w sprzedaży listy stworzone są z różnych materiałów, o finezyjnych formach i niespotykanych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Podstawowym elementem jest tu sprawność w myciu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. Dlatego też dla rodziców, którzy cenią sobie ład, sztukateria o prostym przekroju, bez dodatkowych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Istotnym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy dają gwarancję doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałej styczności, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Wybierając listwy przypodłogowe, należy postawić na trwałe produkty. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na przypadkowe uderzenia podczas sprzątania czy zabawy, ale takze być odporna na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — ta słabej jakości pod naciskiem dłoni, ulegnie zdeformowania. Z uwagi na aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, powinniśmy zakupić produkty o wysokiej, odporne na uderzenia. Dokładnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wybierając sztukaterię do pokoju dziecięcego, liczymy na to, aby była wydajna, ale również pasująca do reszty wnętrza — również w przyszłości. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Większy pokój zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia zalecamy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla niewielkiego metrażu idelanie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Trzymając się tej zasady zachowamy harmonie w pomieszczeniu oraz wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można także postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmieniającej się przez lata aranżacji. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor znajduje się kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są właściwie zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

https://mardomdecor.com/