ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Najbardziej poszukiwane zawody w roku 2023

Najbardziej poszukiwane zawody w roku 2023

Rok w rok przeprowadzane są analizy najbardziej pożądanych zawodów. Pomaga to ekspertom przeanalizować perspektywy zatrudnienia, wysokość wynagrodzenia czy też liczbę potencjalnych ogłoszeń.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Jest to także istotna informacja dla przyszłych pracowników, którzy chcą zmienić pracę bądź podjąć się nowego zawodu. Jakie branże znalazły na tegorocznej liście? Dowiecie się czytając poniższy artykuł. 

 

Automatyk utrzymania ruchu 

Transformacja cyfrowa przemysłu oraz postępujące nieustannie trendy zwiększenia automatyzacji procesu produkcyjnego przyczyniły się do poszukiwania przez pracodawców analityków utrzymania ruchu. 

W zawodzie tym z pewnością przyda Wam się nie tylko wiedza teoretyczna co szeroki zakres praktyk, dlatego przy wyborze uczelni warto o tym pamiętać. Z reguły szkoły policealne mają tę zaletę, że stawiają na pierwszym miejscu na ćwiczenia. 

 

Księgowość

Także jeśli chciałeś zostać analitykiem i w dalszym ciągu nie możesz zaprzestać o tym myśleć ten rok może należeć właśnie do Ciebie. Podatki niejednemu z nas spędzają sen z powiek. Może właśnie dlatego specjaliści w tym zakresie są tak niezbędni. Szczególnie jeśli specjalizują się w podatkach VAT lub CIT. 

Dlatego drodzy obecni i przyszli księgowi to wasze “pięć minut”. Spowolnienie gospodarki a także nowe przepisy prawa podatkowego motywują przyszłych pracodawców do poszukiwania specjalistów w tym zakresie. Zadbajcie o kompetencje w tym zakresie i śmiało przebijajcie szklane sufity topowych korporacji. 

 

Kontroler finansowy 

Inflacja, która dotknęła nas wszystkich - niestety - powoduje coraz większą i częstszą optymalizację kosztów. Kluczowe staje się planowanie finansów oraz zapewnienie bezpieczeństwa swojej firmie jak i pracownikom. 

Dlatego kontroler finansowy to tegoroczny numer trzy, wśród najbardziej popularnych zawodów na rok 2023. Jego zaawansowana wiedza oraz szczegółowa analiza zagrożeń firmy są na “wagę złota”. Nie obawiaj się więc wykorzystać posiadanej wiedzy lub ją poszerzyć i aplikować właśnie na to stanowisko. 

 

IoT Inżynier 

Zainteresowaniem systemami wbudowanymi w specjalistycznego urządzenia, do zdalnego ich sterowania okazuje się w tym roku niezbędnym aspektem w wielu przedsiębiorstwach. Jeśli zatem jesteś IoT inżynierem - zacznij już dziś startować na odpowiednie stanowisko. Badania pokazały, że rok 2023 nie obejdzie się bez tego zawodu. Wpływ na to szczególnie mają pozyskiwane coraz to nowsze akcesoria, sprzęty niezbędne w pracy. 

 

DevOps Inżynier 

Języki obce nigdy nie wychodziły z mody, za to te dotyczące oprogramowania niejednokrotnie już nas zaskoczyły. 

Ninja Jaca Skript poszukiwani na “cito”. Nie żartujemy - jeśli jesteś programistą a dodatkowo radzisz sobie radzisz sobie z obsługą całej aplikacji to pracodawcy czekają właśnie na Ciebie. Biznes i oprogramowanie to od wieków elementy nieodłączne. DevOps Inżynier od lat cieszy się ogromną popularnością wśród rekruterów. Nic dziwnego - bez niego technologicznie dana organizacja nie zdziała wiele. 

 

CX Manager 

Za sprawą głównie pandemii sklepy on-line zyskały ogromną popularnością. Co przyczyniło się do zapotrzebowania managerów w tej dziedzinie. 

 

Asystent kliniczny 

Medycyna nieustannie się rozwija. Nie dziwi nas zatem fakt, że specjaliści z zakresu badań klinicznych w roku 2023 wiodą prym. Dokładnie nazywa się asystentem / researcherem klinicznymi. 

 

Manager Inwestycji 

Korzystna sprzedaż lub zakup nowej nieruchomości to nie lada wyzwanie. Wiedzą o tym globalne korporacje. Dlatego też nieustannie poszukują w tym roku managera inwestycji. Jeśli umiesz sprawnie zarządzać porfolio nieruchomości lub obracasz się od lat w kręgach związanych z nieruchomościami i sprawia Ci to satysfakcję - działaj! Ten rok może wiele zmienić. 

 

Inżynier bazy danych 

Baza danych to obecnie narzędzie bez którego żadna instytucja nie wyobraża sobie sprawnego funkcjonowania. Stąd też inżynierowie danych oraz analitycy baz danych informacji nigdy nie wyjdą z “mody”. 

Wszystkim, którzy właśnie poszukują pracy życzymy powodzenia! 

 

Artykuł sponsorowany: Szkoła policealna GoWork - https://policealna.gowork.eu