ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Nauka z native speakerem

Nauka z native speakerem

Nauka z native speakerem – w jakich sytuacjach warto zainwestować w lekcje języka angielskiego z obcokrajowcem? Wbrew pozorom to pytanie często pojawia się wśród prawdziwych pasjonatów języka angielskiego. Pierwsza odpowiedź, jaka ciśnie się na usta: ZAWSZE! Ale czy na pewno? Dowiedz się w jakich sytuacjach warto poszukać native speakera, aby podnieść swój poziom języka angielskiego!

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Zajęcia z native speakerem

W Polsce język angielski z native speakerem nie jest wcale naturalnym i pierwszym wyborem. Choć bardzo duża część Polaków uczęszcza na kursy języka angielskiego w szkole, w pracy czy w ramach zajęć dodatkowych to często wybiera lektorów, których rodzimym językiem jest język polski. Dlaczego? Jak wynika z wielu raportów oraz rozmów ze studentami – wciąż mamy barierę językową. Nawet jeśli umiemy posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym to podczas rozmowy z obcokrajowcem towarzyszy nam ogromny stres: boimy się przekręcić słowo, nie zrozumieć kontekstu wypowiedzi oraz tego, że nie będziemy w stanie czegoś wytłumaczyć osobie, która w ogólne nie zna języka polskiego. Wtedy nie ma mowy o „kołach ratunkowych” w postaci wtrąconych do wypowiedzi polskich słów – jesteśmy zdani tylko dla siebie.

A może kurs Business English

Nauka z native speakerem będzie świetnym pomysłem zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w nauce języka angielskiego. Będzie to ogromna pomoc szczególnie dla pracowników wysokiego i średniego szczebla międzynarodowych korporacji z filią w Polsce – kurs Business English poprowadzony przez native speakera pokaże Ci, jak realnie może wyglądać praca z osobą anglojęzyczną: jakich w praktyce terminów używa, w jaki sposób i w jakim tempie się komunikuje itd.

Kurs angielskiego indywidualny - przez internet

Zainwestuj w indywidualny kurs angielskiego online z native speakerem jeśli Twoje dziecko przygotowuje się do olimpiady językowej – nabierze dużo większej pewności w kontakcie z obcokrajowcami, którzy mogą być w komisji językowej. Pamiętaj, że native speaker nie gryzie ? On ma nauczyć Cię porozumiewać się w języku obcym – nie być purystą językowym. Choć osoby zaczynające swoją przygodę z językiem angielskim często boją pracować z osobą, która gorzej zna język polski nasze doświadczenie pokazuje, że dzięki temu bardzo szybko zapominają, czym w istocie jest bariera językowa. Jeżeli native speaker jest dobrym pedagogiem to zapewni na zajęciach miłą i sprzyjającą nauce atmosferę, co sprawi, że język angielski jeszcze szybciej stanie się Twoim asem w rękawie ? Szybciej opanujesz również brytyjski bądź amerykański akcent – im częściej będziesz miał z nim kontakt, tym szybciej przyswoisz jego melodię. Masz możliwość nauki z native speakerem? Śmiało, jest to naprawdę świetna opcja!