ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Project manager – jak nim zostać? 

Project manager – jak nim zostać? 

Projektowy model działania staje się coraz powszechniej stosowany w firmach, co generuje zapotrzebowanie na specjalistów zdolnych poprowadzić zespół ku sukcesowi.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Aby tego dokonać, niezbędne będą umiejętności oraz kompleksowa wiedza branżowa. Jak zostać project managerem? Podyplomowe studia kierunkowe są rozsądnym rozwiązaniem.

Zarządzanie projektami – dlaczego warto?

Project manager to przyszłościowy zawód z dobrą perspektywą. Nowoczesne firmy, korporacje oraz przedsiębiorstwa chętnie wdrażają projektowy tryb pracy, optymalizując profil swojej działalności. Dlaczego zarządzanie projektami studia to trafny wybór? Stanowisko zawodowe pełne jest różnorodnych wyzwań, bo każdy projekt jest realizowany w inny sposób. To praca, która wciąż generuje okazje, na które można spojrzeć świeżym okiem. Ponadto zarządzanie grupą ludzi i praca zespołowa, której przyświeca wspólny sukces, jest źródłem ogromnej satysfakcji.

Plan studiów w WSE

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera to uczelnia oferująca innowacyjne kierunki z naciskiem na praktyczne podejście. Zarządzanie projektami studia jest jednym z kierunków podyplomowych, które można zrealizować w ramach dalszego kształcenia zawodowego. W programie uczelni znalazły się takie przedmioty jak lean management, metodyka zarządzania projektami, elementy prawa czy negocjacje i komunikacja w projektach.

Studia podyplomowe na opisanym kierunku pomogą wykształcić i rozwinąć kompetencje niezbędne w codziennej pracy na stanowisku project managera. Wyspecjalizowaną kadrę uczelni stanowią trenerzy oraz praktycy zawodu, posiadający certyfikat stowarzyszenia IPMA (International Project Management Association) oraz PMI (Project Management Institute). Nauka z najlepszymi przyniesie szereg korzyści, które wpłyną na przyszłą ścieżkę zawodową.

Zarządzanie projektami – dla kogo?

Program studiów kierunkowych dostarcza specjalistycznej wiedzy z zakresu ekonomii, nauk prawnych oraz społecznych. Zarządzanie projektami studia dedykowane są osobom, które dobrze radzą sobie w pracy zespołowej i potrafią pokierować grupą osób, przypisując im konkretne role. Słuchaczami kierunku mogą być zarówno członkowie średniej oraz wyższej kadry kierowniczej, jak i dyrektorzy, aspirujący kierownicy projektów oraz członkowie zespołu projektowego.

Przyszłość zarządzania projektami

Szacuje się, że w ciągu najbliższej dekady zapotrzebowanie na specjalistów ze stanowisk projektowych wzrośnie kilkudziesięciokrotnie. Skuteczne rozwiązywanie problemów, przewidywanie oraz zapobieganie im, a także zdolności kierownicze to główne cechy dobrego project managera. Praca na specjalistycznym stanowisku jest efektem globalnych zmian, jakie mają miejsce w przedsiębiorstwach oraz instytucjach, które coraz śmielej opanowują światowy rynek.

Menadżerowie projektów są potrzebni w wielu branżach, a specyfika pracy i zmienne środowisko narzucają nieustanną konieczność kształcenia się. Zawód ten będzie idealny dla osób, które podążają za trendami i chcą mieć realny wpływ na wyniki finansowe firmy.