ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Niszczarka do dokumentów - zbędny gadżet czy biurowy must have?

Niszczarka do dokumentów - zbędny gadżet czy biurowy must have?

Obecnie jest dostępny szeroki wybór akcesorium biurowych, ułatwiających nam pracę.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Niektóre z nich dbają również o nasze zdrowie np. krzesła ergonomiczne czy okulary redukujące negatywny wpływ promieniowania niebieskiego na nasze oczy. Podczas pracy biurowej, szczególnie tej w oparciu o dokumenty, warto zadbać o bezpieczeństwo inwestując w niszczarkę do dokumentów.

Niszczarka - czym jest?

Niszczarka jest urządzeniem, które wykorzystujemy do usuwania poufnych dokumentów. W najprostszej wersji, niszczarka tnie nasz dokument wzdłuż, tworząc cienkie paski papieru. Bardziej zaawansowane modele mają dodatkowo możliwość cięcia poprzecznego, wywabiania druku przy użyciu środków chemicznych, a nawet wzmocnione ostrza umożliwiające cięcie płyt CD czy kart kredytowych.

Szukając urządzenia dla siebie możemy wybierać spośród zróżnicowanych pojemności kosza (im większy kosz, tym rzadziej będziemy zmuszeni wyrzucać ścinki dokumentów), dostępnych formatów dokumentów, które można poddawać niszczeniu (tu najczęściej spotka się niszczarki dla formatu A4 lub mniejszego) czy ilości kartek, które można niszczyć za jednym razem. Innymi parametrami na które warto zwrócić uwagę, jest rozmiar powstających ścinek oraz łatwość obsługi. Dzięki szerokiej ofercie dostępnej zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepach online, możemy również wybrać model, który wizualnie będzie pasował do wnętrza naszego biura. Zwiększymy tym samym nie tylko jego funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale również estetykę.

Niszczarka - jak z niej korzystać?

Używanie niszczarki jest proste, o ile wcześniej zapoznamy się z jej specyfikacją. W instrukcji obsługi określony jest rodzaj materiałów jakie można nią utylizować oraz ilość jaką można poddać utylizacji za jednym razem. Nie powinniśmy przekraczać żadnego z limitów! 

Jeśli nasza niszczarka tworzy ścinki w formie pasków, pamiętajmy o tym aby regularnie mieszać zawartość kosza. Zniszczone dokumenty mogą zostać odtworzone ręcznie bądź z wykorzystaniem analizy komputerowej, a pozostawianie ich w chronologicznie tworzonym stosie znacznie ułatwia to zadanie. 

Niszczarka - czy powinna znaleść się w moim biurze?

Jeśli podczas pracy korzystasz z poufnych dokumentów, warto abyś zainwestował w niszczarkę. Zaoszczędzi ona nie tylko Twój czas, ale także poprawnie używana zapewni najwyższy stopień bezpieczeństwa Twojej firmy.