ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Zakupy na raty – ulga dla domowego budżetu

Zakupy na raty – ulga dla domowego budżetu

Zakupy na raty to sposób na dokonanie kupna – usługi czy też przedmiotu – gdy nie możemy sobie pozwolić na jednorazowy duży wydatek. Dziś sieć sklepów z różnych branży, także działających w trybie online, które oferują taką możliwość, jest dość szeroka.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka


To, co sprawia, że dużo osób decyduje się na zakupy ratalne jest możliwość rozłożenia w czasie dużego wydatku. Z takiej opcji można skorzystać w przypadkach nagłych. Gdy dana usługa czy rzecz są potrzebne „na już“ – na przykład w wyniku nastąpienia awarii lub innego zdarzenia losowego. Mniejsze raty do spłacenia co miesiąc, zamiast jednorazowego dużego wydatku, to duża zaleta, która zachęca klientów do tego, by uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Dlaczego więc warto skorzystać z kredytu ratalnego? Co możemy kupić na raty? O tym w dalszej części tekstu.

Kredyt ratalny przy zakupach na raty – wady i zalety

Podpisanie umowy kredytowej w ramach kredytu ratalnego umożliwia zakupy na raty. Taką umowę na kredyt ratalny (mowa o kredycie konsumenckim) można podpisać bezpośrednio w sklepie czy w danym punkcie usługowym lub w banku, w którym składamy wniosek kredytowy. Gdy zostanie on pozytywnie rozpatrzony, podpisujemy umowę kredytową. Po zawarciu umowy kredytowej, możemy skorzystać z ratalnej zapłaty za daną rzecz lub też odroczenia jej w czasie. Co istotne, bardzo popularne są też teraz raty online. W związku z czym z opcji zakupów z rozłożoną płatnością możemy korzystać także w sklepach internetowych. Raty przez internet to duża wygoda i minimum formalności – dokumentację kredytową wypełniamy w domowym zaciszu. Niewątpliwą zaletą takiego kredytu i zakupów ratalnych jest – jak już wcześniej wspomniano – uniknięcie dużego jednorazowego wydatku, który może obciążyć nasz domowy budżet. Poza tym dzięki zakupom przy wykorzystaniu kredytu ratalnego nie musimy odwlekać zakupu danej rzeczy w nieskończoność. Wady kredytu ratalnego mogą znać o sobie wtedy, gdy nie przemyślimy odpowiednio decyzji i po prostu nie będziemy w stanie regularnie spłacać ustalonych rat.

Zakupy z rozłożoną na raty płatnością – szeroka oferta

Jak już wcześniej wspomniano, zakupów na raty można dokonywać w łatwy sposób przez internet. Na przykład strona https://kupujwratach.pl/ oferuje łatwe zakupy ratalne i szeroki asortyment. To np.: sprzęt elektroniczny, artykuły budowlane, artykuły dla dzieci, motoryzacyjne, sprzęt AGD i wiele innych. Co bardzo istotne, korzystając z opcji takich zakupów, nie musimy tracić czasu na szukanie sklepu, w którym będziemy mogli kupić coś na raty. Poza tym również i całą procedurę rozłożenia zapłaty na kolejne miesiące załatwimy przez internet. A to w dzisiejszych czasach duża ulga – nie tylko finansowa.