ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Podręczniki szkolne na rok 2022/2023 – jakie trzeba zakupić?

Podręczniki szkolne na rok 2022/2023 – jakie trzeba zakupić?

W aktualnym roku szkolnym część uczniów będzie się cieszyć nowymi, bezpłatnymi podręcznikami, ale niektóre egzemplarze rodzice będą musieli nabyć sami.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Z pewnością warto już na początku roku zaopatrzyć się w dodatkowe pomoce jak poradniki dla ośmioklasistów i młodzieży zdającej maturę. Sprawdź, za czym już teraz rozglądać się w księgarniach.

 

W klasach podstawowych podręczniki są za darmo – na szkole spoczywa obowiązek wyposażenia każdego ucznia, ponieważ placówki edukacyjne pobierają na ten cel gwarantowane przez rząd pieniądze. Jednak niektóre książki, jak zestawy do religii czy dodatkowych przedmiotów należy zakupić we własnym zakresie. Nabywaj świadomie – tanie podręczniki szkolne znajdziesz w księgarni internetowej https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Szkolne-2365.html, która oferuje także inne, niezbędne akcesoria jak: pomoce naukowe, lektury, zeszyty i akcesoria biurowe.

 

Podręczniki do szkoły podstawowej

 

Książki, które uczeń dostaje za darmo, nie są jego własnością, tylko szkoły, która na rok wypożycza mu wybrane egzemplarze. Jeżeli chcesz bardziej rozwinąć kompetencje dziecka, pomyśl o dodatkowych podręcznikach szkolnych, które wesprą jego pasje i pogłębią wiedzę z wybranych dziedzin. Dużą popularnością cieszą się ćwiczenia, które umożliwiają samodzielną naukę i pracę. Jeżeli Twój maluszek uczy się pisać, postaw na dodatkowe egzemplarze z zadaniami, które pomogą nabrać wprawy maluchowi w precyzyjniejszym stawianiu liter. Uczniowie starszych klas chętnie sięgają po repetytoria z wybranych przedmiotów oraz testy, za pomocą których przygotują się do egzaminu z obcego języka lub matematyki. Jeżeli chodzi o geografię, biologię czy chemię to dodatkowe podręczniki szkolne nie są wymagane, chyba że nauczyciel prowadzący zdecyduje inaczej. Dobór książek zależy od tego, jakie przedmioty Twoje dziecko będzie zdawać na egzaminie ośmioklasisty.

 

Szkoły średnie – jakie podręczniki należy zakupić do liceum i technikum?

 

W szkołach średnich program edukacji, a w związku z tym dobór podręczników, jest uzależniony od nauczyciela. Uczniowie zdobywają książki na własną rękę, a wpływ na ich wybór ma profil, na jakim będzie się uczyć Twoje dziecko. Dodatkowe podręczniki szkolne w szkołach średnich służą przede wszystkim poszerzaniu wiedzy i są głównie kupowane pod kątem olimpiady lub matury. Na listach obowiązkowych podręczników królują przede wszystkim pozycje do języka polskiego i matematyki, szczególnie zbiory zadań. Oba przedmioty są obowiązkowe na maturze. Kolejne miejsca zajmują podręczniki dodatkowe do biologii i chemii. Popularne są także języki obce, na które w szkole średniej kładzie się mocny akcent. Wybieraj nie tylko w repetytoriach i gramatycznych ćwiczeniach, ale także fiszkach i książkach z testami.

 

Księgarnie internetowe oferują praktycznie nieograniczony wybór podręczników szkolnych, zarówno obowiązkowych, jak i poszerzających wiedzę poza wytyczonym programem. Plusem zakupów w sieci jest niska cena woluminów. Zrób listę i zamów wszystko podczas jednej transakcji – to się naprawdę opłaca!