ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Czy warto korzystać z linki treningowej?

Czy warto korzystać z linki treningowej?

Linka treningowa jest często pomijana przez właścicieli młodych psów, co jest ogromnym błędem.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Zamiast więc ograniczać się jedynie do używania smyczy, warto kupić dobrą linkę i nauczyć się z niej korzystać. W ten sposób będzie można zwiększyć efektywność nauki posłuszeństwa podczas spacerów, a jednocześnie dać psu większą swobodę.

  1. Czym się różni linka treningowa od smyczy?
  2. Jak długa powinna być linka treningowa?
  3. Gdzie kupić porządną linkę treningową dla psa?

Nie można jednak zapominać o nagrodzie! Jeżeli więc podczas korzystania z linki treningowej czworonóg wróci do ciebie, koniecznie daj mu smakołyk, aby zachęcić go do podejmowania podobnych decyzji w przyszłości. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie linki, aby można jej było używać podczas spacerów i treningów z psem.

Czym się różni linka treningowa od smyczy?

Na początek warto zrozumieć, czym tak naprawdę różnią się treningowe linki od zwykłej smyczy. Przede wszystkim linka jest o wiele dłuższa. Długość niektórych modeli sięga nawet 20 metrów. Jednocześnie dobre linki wykonane są z porządnych materiałów, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że czworonóg się zerwie podczas szkolenia psów. Do produkcji linek wykorzystuje się między innymi takie materiały jak taśma polipropylenowa oraz skóra. Warto zapamiętać, że czasami na linkę stosowana jest inna nazwa, a mianowicie smycz treningowa.

Jak długa powinna być linka treningowa?

Do przeprowadzenia bezproblemowego szkolenia psa warto kupić odpowiednio długą linkę. Nie należy oczywiście przesadzać, bo wtedy trudno będzie zapanować nad linką. Najlepiej zastanowić się nad tym, gdzie dokładnie na świeżym powietrzu będzie się z niej korzystało. Krótsza linka sprawdzi się podczas ćwiczeń prowadzonych przed domem, natomiast dłuższa będzie odpowiednia na spacery w miejscach, gdzie nie trzeba się przejmować obecnością innych psów lub osób.   

Gdzie kupić porządną linkę treningową dla psa?

Jeżeli chodzi o porządne smycze oraz linki treningowe, największy wybór takich produktów można obecnie znaleźć online. Wystarczy sprawdzić linki treningowe na malier.pl, a na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego. Przy okazji można kupić obroże, które są wytrzymałe, a jednocześnie zapewniają komfort noszącym je zwierzętom. Jeżeli z jakiegoś powodu pies nie chce chodzić na smyczy, w ofercie sklepu można znaleźć również szelki. Większość produktów dostępnych jest w różnych rozmiarach i kolorach, co ułatwia dostosowanie ich do posiadanego czworonoga. Warto też sprawdzić, co nowego pojawiło się w promocjach.