ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Czym się charakteryzują szorowarki jednotarczowe i kiedy się sprawdzą?

Czym się charakteryzują szorowarki jednotarczowe i kiedy się sprawdzą?

Szorowarka jednotarczowa jest urządzeniem pozwalającym skutecznie oczyszczać podłogi z zabrudzeń. To przydatna funkcja w wielu obiektach i ułatwienie nie tylko dla ekip sprzątających. Czym się kierować przy wyborze urządzenia, w jakich obiektach sprawdzą się szorowarki i gdzie można zakupić sprzęt sprawdzonego producenta?

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Czym jest szorowarka jednotarczowa?

Szorowarka jednotarczowa to urządzenie, dzięki któremu bez trudu doczyścisz nawet mocno zabrudzoną podłogę. Obsługuje się ją ręcznie, dlatego sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach, w których obecny jest operator. Szorowarka wyposażona jest w szczotkę, która wiruje dookoła własnej osi. W połączeniu z lekkim dociskaniem jej do powierzchni podłogowej przez operatora pozwala wygodnie ją obsługiwać i czyścić skutecznie podłogę.

Szczotka, w którą wyposażona jest szorowarka, osiąga obroty na poziomie 150-350 obrotów na minutę. Taka prędkość nie jest osiągalna przez człowieka, który próbuje oczyścić podłogę za pomocą pracy własnych rąk. Dlatego też posiadanie szorowarki jednotarczowej jest nieocenione w wielu zakładach pracy.

Szorowarki jednotarczowe – w jakich obiektach okażą się przydatne?

Szorowarki jednotarczowe okażą się przydatne w mniejszych przedsiębiorstwach czy obiektach medycznych, w których zatrudniona jest osoba oddelegowana do obsługi takiej maszyny. Nie do końca przydatna będzie w ogromnych halach produkcyjnych, ponieważ siłą ludzkich rąk nie uda się oczyścić sprawnie tak dużej powierzchni. W takich obiektach lepszym rozwiązaniem będą szorowarki automatyczne.

Szorowarki jednotarczowe pomogą skutecznie usunąć zabrudzenia w miejscach takich jak obiekty noclegowe, handlowe, przemysłowe mniejszej skali oraz instytucje i biura. Dzięki szorowarce można ograniczyć liczbę osób zajmujących się sprzątaniem danej przestrzeni, a zatem także kosztów ponoszonych przez dane przedsiębiorstwo.

Szorowarka jednotarczowa – nie tylko do mycia płytek

Choć wielu osobom szorowarki jednotarczowe kojarzą się z myciem płytek podłogowych, to nie wszystkie możliwości, jakimi dysponuje sprzęt tego typu. Szorowarka jednotarczowa może okazać się przydatna także w praniu dywanów i oczyszczaniu innych powierzchni podłogowych. Wszystko zależy od szczotki, w którą wyposażona jest dana maszyna.

Na nierównych posadzkach czy płytkach z głębokimi fugami przydatne okażą się szczotki wykonane z włosia polipropylenowego. Miękkie szczotki mogą być wykorzystywane natomiast do prania dywanów i usuwania zabrudzeń z wykładzin.

Co jest istotne przy zakupie szorowarki jednotarczowej?

Na co zwrócić uwagę, chcąc kupić dobrą szorowarkę jednotarczową? Istotne jest kilka czynników. Po pierwsze, nieduże nasilenie wibracji, które pozwoli komfortowo obsługiwać sprzęt. Po drugie, wygodny uchwyt, dzięki któremu nawet dłuższa praca ze sprzętem okaże się niekłopotliwa. Po trzecie, nieduże nasilenie hałasu, co sprawi, że obsługa maszyny nie będzie przeszkadzać w pracy danego zakładu. I wreszcie zamknięty uchwyt, który pozwoli zabezpieczyć ręce i podwójny zamek bezpieczeństwa. To podstawowe cechy dobrej szorowarki jednotarczowej, które pozwolą wygodnie i bezpiecznie korzystać z jej wszystkich właściwości.

Jaką szorowarkę jednotarczową wybrać?

Szukając odpowiedniej szorowarki jednotarczowej, wybieraj urządzenia sprawdzonych producentów. Znajdziesz je na stronie: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/szorowarki/urzadzenia-jednotarczowce/.

Dostępne w sklepie Szorowarki24 urządzenia do mycia podłóg są wykonane przez znanego producenta Numatic. Silniki tych urządzeń odznaczają się dużą wytrzymałością i funkcjonują bez awarii przez wiele lat. Mogą też pracować przez wiele godzin, co poprawi efektywność pracy w Twoim zakładzie pracy. Szorowarki jednotarczowe marki Numatic są dostępne w wielu rozmiarach. Wyróżniają się dodatkowo automatycznym systemem dopasowującym ilość obrotów do rodzaju i intensywności zabrudzeń, dzięki czemu oczyszczanie podłogi stanie się o wiele prostsze.