ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Czy warto kupić dom pod miastem?

Czy warto kupić dom pod miastem?

Dom pod miastem staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Niektórzy decydują się na samodzielną budową, inni wolą zaufać inwestorom i wybrać ofertę osiedli domów szeregowych, lub bliźniaków. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, ale także wady. Czy warto kupić dom pod miastem i jaka lokalizacja na obrzeżach Warszawy jest naprawdę atrakcyjna?

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Zalety mieszkania na obrzeżach miasta

Na obrzeżach miasta powstaje obecnie coraz więcej ciekawych inwestycji mieszkaniowych. Nieograniczone wcześniejszą zabudową tereny to doskonałe miejsce na nowoczesne osiedla domów o zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Wybór takiej inwestycji ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga od kupującego załatwiania i kontrolowania procesu budowy. Podczas podpisywania umowy może dokładnie zapoznać się z planem budynku, wprowadzić zmiany i dopasować wnętrze do indywidualnych potrzeb. Inwestor budowlany dba również o zagospodarowanie terenu osiedla. Infrastruktura jest wzbogacana o place zabaw dla dzieci, boiska, czy parki.

Na dom poza centrum Warszawy decydują się osoby, które poszukują miejsca, w którym będą mogły odpocząć w ciszy, poza gwarem dużego miasta. Kontakt z przyrodą na co dzień łagodzi stres zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Otoczenie terenów zielonych – lasów, parków i łąk to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku, np. jazdy na rowerze, biegania, czy wędrówek z rodziną.

Kolejną zaletą mieszkania poza centrum dużego miasta to koszty. Cena metra kwadratowego domu lub mieszkania w Warszawie jest kilkakrotnie wyższa od ceny nieruchomości na jej obrzeżach. Dzięki temu za tą samą kwotę można kupić, większe i bardziej komfortowe lokum.

Najczęstsze wady mieszkania pod Warszawą

Największym problemów osób mieszkających na obrzeżach dużych miast jest dojazd do jego centrum, np. do pracy, szkoły, czy przedszkola. Drogi dojazdowe w godzinach szczytu są zakorkowane, a komunikacja zbiorowa nie wszędzie dociera. Im tereny podmiejską są bardziej zabudowywane, tym trudniejsze stają się dojazdy.

Częstym aspektem stanowiącym poważny problem mieszkańców terenów podmiejskich jest brak odpowiedniej infrastruktury zarówno edukacyjnej, jak i sportowej, czy kulturalnej, czasem również handlowej. Brak szkół, przedszkoli, odpowiedniej ilości sklepów, czy obiektów sportowych i kulturalnych wymaga dotarcia do dużego miasta, by móc z niej skorzystać.

Na szczęście wraz z rozwojem podmiejskich osiedli inwestorzy coraz częściej zwracają również uwagę na te aspekty. Lokalizują swoje osiedla tak, by zapewnić wygodny dostęp do niezbędnej infrastruktury. Powstają również coraz liczniejsze obiekty handlowe, czy centra sportu i rekreacji.

Dom na obrzeżach Warszawy – jak wybrać dogodną lokalizację?

Czy istnieją miejsca pod Warszawą, gdzie omawiane problemy zostały rozwiązane? Oczywiście, firma https://jdmdeweloper.pl/ posiada w swej ofercie domy szeregowe i apartamentowce, w trzech dogodnych lokalizacjach pod Warszawą. Wybierając miejsce do życia wato zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

Bliskość do centrum stolicy – doskonałym przykładem mogą być Falenty, położone zaraz przy miejscowości Janki, 15 km od centrum Warszawy;

Komunikacji zbiorowej – do okolicznych miejscowości pod Warszawą kursuje Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD), Koleje Mazowieckie (KM), Szybka Kolej Miejska (SKM) oraz połączenia obsługiwane przez ZTM w Warszawie, dzięki czemu dotarcie do centrum nie stanowi poważnego problemu. Położone niedaleko Piaseczna osiedle Chojnów Park oddalone jest jedynie o 3 minuty od stacji Ustanówek.

Infrastruktura – wybierając miejsce do życia, warto sprawdzić, jak daleko jest do najbliższego sklepu, czy centrum handlowego. W jakiej odległości położone są przedszkola, czy też szkoły, oraz gdzie znajdują się obiekty sportowe i kulturalne. Dzięki temu będzie wiadomo, czy otoczenie zapewnia niezbędną infrastrukturę.

Przyjaznymi miejscami do życia jest na przykład Kabacka Przystań w Józefosławiu lub Apartamenty w Falentach. Mieszkańcy tych osiedli mają łatwy dostęp do znajdujących się w pobliżu sklepów lub centrów handlowych, szkół i miejsc aktywnego wypoczynku.

Odpowiednia lokalizacja na obrzeżach miasta zapewnia zarówno spokój i bliski kontakt z naturą, jak i wygodę życia dla całej rodziny.