ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Komunizm a bohaterowie „Przedwiośnia” Żeromskiego

Komunizm a bohaterowie „Przedwiośnia” Żeromskiego

Wypracowanie dotyczy poglądów bohaterów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Opracowanie analizuje podejście Cezarego, jego matki i ojca na temat komunizmu i przemian politycznych jakich są świadkami. Wypracowanie zawiera 314 wyrazów.

Mała czcionka Średnia czcionka Duża czcionka Zobacz cały

Wypracowanie dotyczy poglądów bohaterów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Opracowanie analizuje podejście Cezarego, jego matki i ojca na temat komunizmu i przemian politycznych jakich są świadkami. Wypracowanie zawiera 314 wyrazów. To opracowanie jest świetnym uzupełnieniem wiedzy z lektury czy też streszczenia.

 

Lektura szkolna pt.”Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego prezentuje bohaterów, którzy są świadkami przewrotów politycznych i całkowitych zmian ustroju. Cały ich dotychczasowy świat legł w gruzach. Zafascynowany buntem wobec dotychczasowych władz i praw Cezary, stał się idealnym młodym rewolucjonistą. Nie chciał przyjąć do siebie słów i przekonań swojej matki, Jadwigi. Ona nie zważając na idee syna niezmiennie twierdziła, że dobro wspólne trzeba budować wspólną ciężką pracą, od samych podstaw. Seweryn Baryka był również zdecydowanym przeciwnikiem działalności rewolucjonistów.

 

Wypracowanie może być gotową odpowiedzią na zadaną pracę domową, ale również notatką z problematyki utworu.

Zobacz cały