ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Rosyjski alfabet - jak najszybciej go opanować?

Rosyjski alfabet - jak najszybciej go opanować?

Wbrew pozorom język rosyjski jest stosunkowo prosty. Jednak wiele problemów sprawia alfabet, zupełnie inny od tego, którym posługujemy się na co dzień. Cyrylica bywa kłopotliwa, jednak istnieją sposoby na łatwe nauczenie się alfabetu rosyjskiego.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Samodzielna nauka alfabetu

Niektórzy, zanim zapiszą się na kurs rosyjskiego, decydują się na własną rękę nauczyć alfabetu. Jak zrobić to najprościej? Oczywiście można po prostu wyszukać stronę w internecie lub kupić książkę, która prezentuje cały alfabet i znaczenie poszczególnych liter. Każda z liter alfabetu rosyjskiego odpowiada literze polskiego alfabetu. Niemniej jednak znaczenia te bywają zupełnie inne. Przykładowo, rosyjskie “p” to polskie “r”. Warto przeczytać i nauczyć się alfabetu, jednak z pewnością to nie wystarczy, aby swobodnie się nim posługiwać. Chcąc nabyć umiejętność posługiwania się alfabetem rosyjskim, trzeba wprawy, nabieranej w praktyce.

Dobrym sposobem jest zmiana w tekście pojedynczych liter polskich na rosyjskie. Można zacząć od jednej litery, a następnie zwiększać poziom trudności, wprowadzając kolejne. Dobrym treningiem jest samodzielna modyfikacja tekstu, a następnie czytanie go. Jednak niezłym pomysłem jest również skorzystanie z gotowych tekstów, które można łatwo znaleźć w internecie. W ten sposób można stosunkowo łatwo nauczyć się alfabetu oraz nabyć od razu pewną wprawę w czytaniu po rosyjsku.

Kurs języka rosyjskiego jako sposób na szybką naukę języka

Nauka na własną rękę może przynieść oczekiwane rezultaty, jednak najszybszy sposób na przyswojenie języka to kurs rosyjskiego. Osoby prowadzące takie kursy często znają wiele metod nauki. Przedstawiają je kursantom, a Ci wybierają sobie tę metodę, która jest dla nich najwygodniejsza. Dlatego też, chcąc szybko i bez większego wysiłku nauczyć się języka rosyjskiego, warto od razu zapisać się na kurs. Większość kursantów szybko orientuje się, że nauka rosyjskiego nie jest wcale tak trudna, jak im się początkowo wydawało. Warunkiem tego jest jednak znalezienie odpowiedniej szkoły językowej, która prowadzi kursy na wysokim poziomie.

Zapraszamy na zajęcia: kurs rosyjskiego Poznań