ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Pozytywny rezonans

Pozytywny rezonans

Inspiracji do rozpoczęcia przygody z instrumentem muzycznym może być wiele. I choć często ich charakter wynika z naszego wieku, to zdecydowanie warto sięgnąć po instrument, bez względu na pierwszą cyfrę w Peselu.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Nauka gry na gitarze, pianinie czy perkusji, niesie ze sobą szereg niewymiernych korzyści, które wpływają pozytywnie na nasze życie. 

 

 

Sześć strun niekończących się  możliwości  

Dziecko najczęściej sięga po różne przedmioty z czystej ciekawości, wywołanej otaczającym je światem. Gitarę, przeważnie widzi po raz pierwszy w sklepie, w telewizji, czasem na ścianie w domu.  O ile wychowuje się w rodzinie, w której muzyka obecna jest na co dzień (słucha się płyt, któreś z rodziców gra). Jeśli nasz maluch wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie względem instrumentu, warto tego nie przeoczyć. Kontakt młodego człowieka z żywą muzyką, może mieć znaczący wpływ na jego rozwój. Na początek mogą to być zabawkowe instrumenty, ale warto pójść o krok dalej i pomyśleć np. o nauce gry na gitarze. Dzięki lekcjom tego typu, dziecko się uwrażliwia. Uczy koncentracji poprzez słuchanie i pewną powtarzalność. Rozwija swój słuch i wyraża emocje. Nauka gry na gitarze pozwala również wyzbyć się tremy i rozwija wyobraźnię. Dlatego warto zacząć wcześnie. Z drugiej strony należy pamiętać, że na naukę gry na gitarze, nigdy nie jest za późno. Nieważne czy zawsze marzyliście, by zagrać swoją ulubioną solówkę, czy zwyczajnie brakowało wam czasu na naukę. Gitara może pomóc Wam wyrazić siebie w każdym wieku. Pozwalając tym samym na ponad werbalną interakcję.  

 

 

Nie bój się trudnych początków (I can get some satisfaction)

Często nauka gry na gitarze, potwierdza regułę, iż na wszystko potrzebny jest czas. Faktycznie, początki gry mogą być trudne. Ale satysfakcja, którą otrzymujemy w zamian, za złapanie właściwego dźwięku czy poprawne uderzenie akordu, jest jasnym sygnałem, że warto poświęcić odrobinę czasu i grać. Później przychodzi czas na piosenki, następnie na własne kompozycje, i tak rodzi się pasja. Ogień, który studium Świat Gitary, pomoże Wam rozniecić, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z graniem. Bądź podtrzymać, jeśli gracie już od jakiegoś czasu i zamierzacie kontynuować swoją przygodę z instrumentem. Może to być gitara akustyczna, klasyczna, elektryczna czy dwunastostrunowa. W Świecie Gitary to bez znaczenia- liczy się Wasza radość z gry oraz pozytywny wpływ, który rezonuje ilekroć szarpnięcie struny. W końcu muzyka jest źródłem dobrych wibracji, szczególnie ta wykonywana na żywo.