Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

W obecnych czasach życie bez dobrego żelazka jest wręcz niemożliwe. Zazwyczaj każdy chociaż raz w życiu miał sytuację, w której musiał skorzystać z tego sprzętu. Być może właśnie poszukujesz najlepszego urządzenia dla siebie. Zobacz na ranking-zelazko.pl, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu opcji, jaką jest żelazko parowe albo zapoznaj się z naszym poniższym artykułem.

 

Moc żelazka

Dokonując wyboru zweryfikuj moc sprzętu. To właśnie od tego parametru zależy, jak szybko urządzenie się nagrzeje i będzie gotowe do pracy. Moc mówi też jak stabilne będzie podtrzymywanie ustawionej temperatury, bez przestojów na jej podgrzanie do wymaganego poziomu. Zazwyczaj modele przewodowe są pod tym względem o wiele lepsze od wersji bezprzewodowych, turystycznych. Warto wybierać modele o mocy w granicach od 2000W do 2700W. Ten przedział gwarantuje optymalną pracę.

 

Stopa żelazka

Żeliwna stopa jest jednym z najważniejszych punktów, które należy zweryfikować podczas dokonywania wyboru które żelazko kupić. Warto zweryfikować rozkład otworów parowych, aby prasowane ubrania były równomiernie zmiękczane parą, jak również materiał, który pokrywa samą stopę. Najlepiej wybrać teksturę odporną na przypadkowe zarysowania. Dzięki temu dobry poślizg podczas prasowania zostanie zachowany na długie lata, a Twoja ręka nie będzie nadwyrężona nawet po wielogodzinnym prasowaniu.

 

System pary i zbiornik na wodę

Żelazka parowe są zazwyczaj zaopatrzone w zbiorniki na wodę o pojemności 300 ml. Jest to optymalna objętość, która przy nieczęstym prasowaniu daje ogromny komfort. Jednocześnie warto zweryfikować liczbę dostępnych trybów prasowania i dobrać je do własnych preferencji.

 

Automatyczne oczyszczanie

Obecność takiej funkcjonalności w przypadku żelazka parowego jest bardzo ważna. Woda, której używamy do prasowania zazwyczaj jest bogata w kamień, który lubi się osadzać na poszczególnych elementach urządzenia. Dzięki automatycznemu oczyszczaniu można lepiej zadbać o sprzęt i wpłynąć na przedłużenie jego żywotności.

 

Zakupu żelazka dokonujemy zazwyczaj raz na kilka lat. W takim przypadku lepiej jest dobrze zweryfikować parametry techniczne sprzętu, jak również opinie innych osób. Można to zrobić między innymi na forach internetowych czy w mediach społecznościowych. Czasami lepiej wydać kilkadziesiąt złotych więcej, aby nie przeżyć za kilka miesięcy przykrego rozczarowania związanego z ewentualnymi usterkami. Życzymy, aby Twój wybór był jak najlepszy!