ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Poradnie psychologiczne – pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Poradnie psychologiczne – pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Do poradni psychologicznej może głosić się każdy, niezależnie od wieku. Gdy potrzebna jest pomoc dla dziecka lub nastolatka, ale również dla osoby dorosłe, psycholog może zapewnić kompleksowe wsparcie.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Wizyta u psychologa może być najlepszym wyborem wtedy, gdy pojawiają się problemy dotykające psyche. Dzisiaj z usług psychologicznych można skorzystać w wielu miejscach – także w prywatnych poradniach psychologicznych, ale osoby ubezpieczone mogą udać się też do psychologa na NFZ.

 

Kiedy warto udać się do psychologa z dzieckiem albo nastolatkiem?

Do psychologa często warto udać się z dzieckiem albo nastolatkiem, gdy pojawiają się problemy wymagające właściwego wsparcia, z którym rodzic nie radzi sobie już samodzielnie.

Wśród wskazań do wizyty znajdują się między innymi:

  • znaczne trudności wychowawcze

  • odmowa nauki, zaniedbywanie obowiązków szkolnych

  • doświadczany przez dziecko stres

  • znaczne zdenerwowanie

  • trwałe pogorszenie samopoczucia

Dobry psycholog może w tym przypadku porozmawiać z pacjentem, a także postawić diagnozę psychologiczną. Następnie może zaproponować odpowiednie metody postępowania, na przykład psychoterapię indywidualną albo grupową.

 

Jakie usługi psychologiczne dostępne są dla osób dorosłych?

Pomoc psychologiczna jest oferowana również dla osób dorosłych. Nie należy wstydzić się takiej potrzeby i korzystania z usług psychologicznych – często jest to też najlepsza opcja, gdy samodzielne poradzenie sobie z problemami. Osoby dorosłe korzystają z usług psychologicznych w różnych sytuacjach, między innymi po traumatycznych doznaniach, utracie ważnej osoby, przy doświadczeniach, które miały negatywny wpływ na ich psychikę, na przykład z dzieciństwa. Także pomoc tego typu wybierają osoby, które doświadczają mobbingu w pracy, nie mogą stworzyć stałego, szczęśliwego związku, doświadczają znacznego stresu, mają nerwice.

 

Do jakiego psychologa warto się udać?

Obecnie z usług psychologów można skorzystać w wielu różnych gabinetach i poradniach – nie tylko na NFZ, ale także prywatnie. Wiele osób decyduje się na pomoc prywatną, ponieważ można dostać się wtedy do specjalisty w krótkim czasie i dodatkowo korzystać z jego pomocy według indywidualnych potrzeb, co w przypadku NFZ jest ograniczone. Gdy poszukiwana jest dobra poradnia psychologiczna Poznań proponuj szeroką gamę adresów, pod którymi można otrzymać fachowe wsparcie doświadczonych psychologów. Z aktualnymi usługami można zapoznać się w internecie. W sieci można też poczytać opinie na temat psychologów, aby łatwiej znaleźć tego, którego pomoc będzie plasować się na najwyższym poziomie.