ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Wiaty rowerowe - wielowymiarowa inwestycja o niezwykłych korzyściach

 Wiaty rowerowe - wielowymiarowa inwestycja o niezwykłych korzyściach

Rower to wygodny i ekonomiczny środek transportu. W mieście jest często również znacznie szybszą alternatywą dla środków komunikacji miejskiej, a nawet samochodów, gdy miasto sparaliżowane jest uciążliwymi korkami. Dlatego jest coraz częściej wybieranym środkiem transportu przez dorosłych, a także dzieci, które dojeżdżają nim do szkoły.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Wiaty rowerowe - idealne rozwiązanie na niepogodę

Coraz częściej zdarza się, że miasta oraz gminy z funduszów obywatelskich realizują montaż wiat rowerowych, które świetnie chronią pozostawione rowery przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Wiaty rowerowe producent montuje w miejscach, gdzie najczęściej pozostawiane są rowery. Są to między innymi okolice szkół, duże parkingi samochodowe, centra handlowe, a także większe zakłady pracy i biurowce. Zdarza się często, że to właściciel zakładu pracy funduje swoim pracownikom takie udogodnienie. Jest to szczególnie korzystne w okresie zimowym, ponieważ tego rodzaju zadaszenia skutecznie chronią przed śniegiem i deszczem, które pod wpływem niskiej temperatury zamarzają na rowerach.

 

Jakie mamy rodzaje wiat rowerowych?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, które różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, wielkością oraz sposobem zabudowania. Jeśli chodzi o tworzywo, z którego zostały wykonane, to wiaty rowerowe producent najczęściej montuje
z ocynkowanego ogniowo profilu stalowego, ale konstrukcja może być również wykonana na życzenie klienta z aluminium lub stali nierdzewnej oraz pomalowana na wybrany kolor. Zadaszenie wykonane jest z poliwęglanu komorowego grubości 8 mm, który jest między innymi odporny na promieniowanie UV. Wiaty są również wykończone listwami aluminiowymi, które zdecydowanie wpływają na estetykę całej konstrukcji. Jeśli chodzi o wielkość, to uzależniona jest ona od ilości miejsc przeznaczonych na pozostawienie tam roweru czyli w praktyce ilości stojaków. Wiaty rowerowe producent może również bardziej zabudować. W tym celu montuje się konstrukcje metalowe, które uzupełniane są drewnem. Ze względu na swój dekoracyjny wygląd są wybierane w miejsca szczególnie uczęszczane oraz reprezentacyjne dla danego miasta. Zabudowa może również wykonana być z poliwęglanu, który jest bardzo trwały o odpornym tworzywem.

 

Jak przebiega montaż wiaty rowerowej?

Wiaty rowerowe producent montuje we wskazanym miejscu na dwa sposoby. Może być zamocowana poprzez przykręcenie do podłoża
lub wbetonowana czyli osadzona w bloczkach betonowych. Koszt montażu jest dla każdego zlecenia obliczany indywidualnie, klient może również sam dokonać montażu wiaty rowerowej.

Wiaty rowerowe producent sprzedawane są bez stojaków. To coraz bardziej popularny sposób na przechowywanie rowerów. Dostępne
w różnych rozmiarach bardzo łatwo dopasować w każde, nawet nieduże miejsce. Stanowią również zachętę do przemieszczania się w ten ekologiczny sposób, który niewątpliwie posiada bardzo dużo zalet. Nie tylko wpływa pozytywnie na środowisko, ale także na ludzkie zdrowie i realne oszczędności w portfelu.