ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Skąd wziąć środki na naukę języka angielskiego?

Skąd wziąć środki na naukę języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego to ogromny atut na krajowym i zagranicznym i rynku pracy. Niestety, kursy językowe są drogie i nie każdy posiada wystarczającą ilość środków pieniężnych, aby móc pozwolić sobie na zakup takiej usługi. Skąd wziąć pieniądze na tą inwestycję we własny rozwój?

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

 


Płatności ratalne


Niektóre szkoły językowe oferują swoim uczniom możliwość płatności w ratach za kurs języka angielskiego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają stały dochód i są w stanie wygospodarować pewną jego część na opłacenie raty. Płatności ratalne zwykle są droższe niż jednorazowa płatność za cały kurs z góry, jednak w przypadku braku środków pieniężnych jest to dobry sposób na sfinansowanie nauki języka angielskiego. Wiele szkół językowych oferuje możliwość dokonywania płatności w sekwencji miesięcznej, co jest korzystne szczególnie dla osób pracujących, które co miesiąc otrzymują wynagrodzenie bądź studentów otrzymujących miesięczne stypendia.

 

 


Dofinansowania nauki języka angielskiego


Z potrzeby rozwoju i znajomości języka angielskiego zdają sobie sprawę władze na szczeblu zarówno krajowym, jak i lokalnym. Wiele kursów dofinansowywanych jest ze środków publicznych, szczególnie dla osób o niskich kompetencjach zawodowych. Niektóre z nich skierowane są dla osób bezrobotnych, inne wręcz przeciwnie - jedynie dla tych, którzy pracują na etacie bądź prowadzą własną firmę. Rozwiązaniem jest również angielski dofinansowany z Unii, który zazwyczaj prowadzony jest od podstaw tak, aby z kursu mogły skorzystać również osoby bez znajomości języka. Środki na angielski dofinansowany z Unii pochodzą z funduszy europejskich, jednak ich dyspozytorami są osoby organizujące kursy, często władze gminne. Uczestnicy mogą liczyć na dofinansowanie oscylujące w granicach 80%, choć zdarzają i kursy w całości finansowane ze środków europejskich. Warto zatem zorientować się, czy w naszym regionie tego typu kursy angielskiego nie są organizowane, a jeżeli są, to jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z dofinansowania.