ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Kursy zawodowe - przygotuj się na oczekiwania rynku pracy

Kursy zawodowe - przygotuj się na oczekiwania rynku pracy

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymuszać będzie na wielu pracownikach, a także i pracodawcach zmianę sposobu funkcjonowania.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymuszać będzie na wielu pracownikach, a także i pracodawcach zmianę sposobu funkcjonowania. Wszystkie analizy gospodarcze wskazują bowiem na to, że wiele miejsc pracy zostanie (lub już zostało zlikwidowanych), w najbliższym czasie jednak pojawi się również wiele nowych. Jak pracownicy mogą przygotować się na tę nową normalność?

  1. Otwartość na zmiany 

  2. Jakie kursy?

Otwartość na zmiany 

Sytuacja związana z pandemią Covid-19 w wielu pracownikach wzbudza niepokój o przyszłość zatrudnienia. Niektórzy w wyniku pandemii musieli zgodzić się na korektę wymiaru umowy, a niestety część osób otrzymała zwolnienia. Jak w tej trudnej sytuacji sobie radzić? Otworzyć się na zmiany. Zmiany w gospodarce nie będą dotyczyły jedynie zamykania części miejsc pracy, pojawią się także nowe oferty, na które będzie można odpowiedzieć. Z myślą o nich warto już dziś rozważyć odbycie dodatkowego kursu zawodowego, np. w https://www.kursy-wielun.pl/

Jakie kursy?

Jedną z branż, która nadal opiera się kryzysowi jest branża budowlana. Dobrze radzi sobie również branża spożywcza i związana z nią część handlu. Usługi kurierskie, transport produktów i towarów to również branże, które obecnie opierają się kryzysowi i można zakładać, że również w nowej rzeczywistości będą odgrywały ważną rolę w związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku. Z tego względu, z bogatej oferty kursów zawodowych: https://www.kursy-wielun.pl/kursy-zawodowe.htm warto wybierać takie, które mogą być atrakcyjne z punktu widzenia tych właśnie branż. Przyszłościowym rozwiązaniem są kursy operatorów różnego rodzaju maszyn, np. https://www.kursy-wielun.pl/kurs-na-wozki-widlowe.htm, a także urządzeń transportu bliskiego czy narzędzi budowlanych. Odbycie już teraz tego typu kursów znacznie zwiększa szanse pracownika na nowym, dopiero kształtującym się rynku pracy. 

Szkolenia, o których powinien pomyśleć pracodawca

Branże, w których planowane jest zatrudnianie nowych pracowników, a także przywracanie do pracy tych, z którym na czas pandemii została rozwiązana umowa, nie mogą zapominać o obowiązkach, z jakimi wiążą się nowe (czy nowe-stare) etaty. Jednym z ważniejszych, koniecznych do spełnienia przez pracodawcę obowiązków (kluczowym dla wielu branż, natomiast w przypadku działalności budowlanej czy transportowej absolutnie niezbędnym) jest szkolenie BHP: https://www.kursy-wielun.pl/szkolenia-bhp.htm. Ma ono zapewnić pracownikowi nie tylko znajomość reguł bezpieczeństwa własnej pracy, lecz także przygotować go do odpowiedniego zachowania w trudnych sytuacjach, wypadku przy pracy, awarii lub innej nieprzewidzianej sytuacji. O tego typu szkoleniach pracodawcy powinni myśleć już dziś.