ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Zegarek męski idealny do garnituru — znajdź swój model

Zegarek męski idealny do garnituru — znajdź swój model

Wybór zegarka do garnituru może być kłopotliwy. W tym tekście zebraliśmy porady, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Znajdziesz tu także konkretne modele idealnie pasujące do formalnego ubioru.

Duża czcionka Średnia czcionka Mała czcionka

Wybór zegarka do garnituru może być kłopotliwy. W tym tekście zebraliśmy porady, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Znajdziesz tu także konkretne modele idealnie pasujące do formalnego ubioru.

Istnieje kilka zasad dobrego stylu, których powinien przestrzegać elegancki, dbający o wizerunek mężczyzna. Warto jednak wziąć pod uwagę, że — w zależności od stanowiska, środowiska lub pozycji społecznej — reguły mogą nieco się zmieniać. Przykładowo: nikt nie będzie zaskoczony, gdy menedżer agencji kreatywnej dobierze do kolorowej marynarki designerski zegarek. Jeśli jednak zależy nam na ponadczasowej elegancji i nienagannym wyglądzie, warto pamiętać o kilku zasadach.

 

 

Wybór zegarka męskiego do garnituru

Formalny ubiór najlepiej uzupełni prosty, klasyczny zegarek dobrej jakości. To bardzo ważne: tanią podróbkę z łatwością rozpozna nawet osoba, która nie jest specjalistą w dziedzinie czasomierzy, dlatego, jeśli zamierzamy do garnituru założyć kiepski zegarek kupiony w sieciówce, lepiej nie wkładać go w ogóle.

Zegarki dobrej jakości, od uznanych producentów, często zachwycają minimalistycznym, klasycznym wyglądem, który pozostanie w dobrym tonie na długie lata. To właśnie one idealnie uzupełnią formalny ubiór na ważne spotkania lub uroczystości. Do garnituru wybierajmy koniecznie modele eleganckie, bez sportowego designu, intensywnej kolorystyki czy gumowych lub nylonowych elementów. Warto wybierać raczej modele na pasku niż na bransolecie, ale nie jest to element obowiązkowy.

Bardzo ważnym elementem dobrej, męskiej stylizacji jest kolor koperty zegarka dopasowany kolorystycznie do metalowych elementów ubioru: sprzączki paska, spinek do mankietów czy spinki do krawata. Jeśli te elementy są srebrne, koperta zegarka (a także bransoleta, jeśli czasomierz ją posiada) powinna mieć tę samą barwę. To podkreśli spójność stylizacji i pozwoli uniknąć wrażenia przypadkowości lub niechlujstwa.

Jeśli decydujemy się na zegarek na skórzanym pasku, jego kolor powinien być zbliżony do barwy pozostałych skórzanych elementów ubioru — butów, paska i ewentualnie aktówki. Dużą zaletą pasków jest fakt, że można je wymieniać. Dzięki temu, kupując np. czarny i brązowy pasek, możemy każdorazowo dopasować nasz zegarek do konkretnej stylizacji.

 

 

Przykładowe modele zegarków do garnituru

Raczej nie będzie zaskoczeniem, że strzałem w dziesiątkę są modele zegarków od szwajcarskich, renomowanych producentów, znanych na całym świecie ze swoich wyrobów. Warto zwrócić uwagę m.in. na zegarki z linii Breitling Classic i inne uznane modele tego producenta. Wśród nich Breitling Premier Automatic 40 zwraca uwagę minimalistycznym designem, który z łatwością dopasuje się do każdej sytuacji i jest dedykowany codziennym, eleganckim stylizacjom. Ciekawe propozycje to także Breitling Premier Chronograph 42 oraz Breitling Transocean Chronograph Unitime o nietypowym projekcie cyferblatu.

Inne uznane marki, których zegarki świetnie wyglądają w zestawieniu z garniturem to np. Tissot, Atlantic, Frederique Constant czy Longines. Te czasomierze, poza efektownym wyglądem, mają też niezawodne mechanizmy. Są inwestycją we własny wizerunek, ale też powodem do dumy i źródłem radości przez wiele lat, a z czasem mogą stać się rodzinną pamiątką.